Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo - Przycinki w grach ss hwinfo furmark

28 Sie 2018 02:05 552 8
  • Poziom 4  
    Witam mam następujący problem, mam spadki fps w grach, oraz krótkie ścinki, mam tylko 2 gry S.K.I.L.L SF2 i Fortnite. Wszystkie sterowniki zaktuzalizowane, zrobiony format wszystko z windows update, oraz ze strony lenovo nawet zaktualizowałem bios. Poniżej zdjęcia furmark po 10 min oraz zdj hwinfo po minucie cpu bruner i po 5 minutach grania w fortnite. Jeśli coś jest nie tak w tych zdjęciach, proszę napisać w czym jest problem dysk to hdd, i5 7300hq, gtx 1050 4gb, ścinki są niezależnie czy low czy średnie np. Pozdrawiam

[img-0]Lenovo - Przycinki w grach ss hwinfo furmarkLenovo - Przycinki w grach ss hwinfo furmarkLenovo - Przycinki w grach ss hwinfo furmark

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście zapomniałem, to laptop lenovo y520.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Procesor osiąga wysoką temperaturę. Zrób w HWInfo log (uruchom HWInfo, zacznij robić log, zminimalizuj HWInfo, rozpocznij grę, pograj na tyle długo, aby spadki zaczęły być odczuwalne i jeszcze dwie minuty dłużej, zakończ grę, wróć do HWInfo, zakończ tworzenie logu).

Log powinien być zrobiony w formacie CSV, taki format nie jest akceptowany jako załącznik na Forum, więc spakuj go do 7z/zip/rar i wtedy wrzuć.
  • Poziom 4  
    Log z hwinfo, dodałem jako załącznik do postu, akurat w czasie tworzenia logu fpsy skakały z 70 do 20 np na ułamek sekundy i w tym momencie powstają mikro ścięcia, które wystarczą aby przegrać wszystkie gry, bo przy 5 sekundach gry sekunda to ściny :( proszę o pomoc jeśli ktoś nie śpi to rano go wyślę na gwarancję
    Log jest bezużyteczny. W trybie sensors only wybierz ikonę logowania w zestawie ikon w prawym dolnym rogu programu.

Prawdopodobnie to, co się u Ciebie dzieje nie jest objęte gwarancją.
  • Poziom 4  
    Przepraszam to jest log z hwmonitor zaraz zrobię z hwinfo i wyślę

Dodano po 6 [minuty]:

Jestem bardzo zdenerwowany ponieważ mam laptopa pół roku a nigdy go nie użytkowaniem zbytnio tylko rodzina np do oglądania filmów czy siostra czasami grała parodia już tworzę log

Dodano po 9 [minuty]:

stary zalacznik usunalem, dodalem log z programu hwinfo ktory zaczalem przed graniem i skonczylem po 2 grach, ścinki były już w 1 grze a wykonałem aż dwie.

Dodano po 44 [sekundy]:

stary załacznik usunalem, dodalem log z programu hwinfo w rarze, który uruchomiłem przed graniem i skonczylem po 2 grach, ścinki były już w 1 grze a wykonałem aż dwie.
    To nie parodia. Do odprowadzenia 80W ciepła (tyle mniej więcej mogą wydzielać pracujące pod obciążeniem I5-7300HQ+GTX1050M) potrzeba porządnego i skutecznego chłodzenia, w chudym i lekkim laptopie zwykle takie nie występuje.

To, że laptop jest wyposażony w podzespoły, które w teorii powinny umożliwić działanie gier wcale nie czyni z niego sprzętu do gier.
  • Poziom 4  
    Więc na 5 letnim laptopie z gt520m gra chodzi płynnie w tych samych ustawieniach co tu i to jest normalne? ;(
    W logach widać, że procesor się nagrzewa, ale to jeszcze nie generuje problemu. Obciążenie procesora nie jest maksymalne.

Karta graficzna natomiast osiąga limit wydajności, jej obciążenie jest najczęściej w okolicy 100%. Co jakiś czas ma znacznie redukowany na chwilę zegar. To może powodować przycięcia.
  • Poziom 4  
    Co mogę z tym zrobić?

Dodano po 1 [minuty]:

Zniżyć zegary jakimś programem do oc? zmniejszyć volty? na zagranicznych forach teraz patrzyłem mają ten sam problem z grafiką