Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik Bluetooth - Power saving mode - jak wyłączyć ?

etzio.auditore 28 Sie 2018 09:24 144 5
 • #1 28 Sie 2018 09:24
  etzio.auditore
  Poziom 3  

  Dzień dobry,

  To mój pierwszy post, w związku z tym witam Wszystkich forumowiczów.

  Posiadam mały głośnik bluetooth który służy mi do nawigacji podczas jazdy motocyklem, niestety posiada on tryb power saving mode który jest uciążliwy, mianowicie, głośnik przechodzi w tryb uśpienia po kilku minutach gdy nawigacja nie pracuje ( nic nie mówi - np. dłuższy odcinek prostej drogi ). Czy orientuje się ktoś z szanownych forumowiczów czy jest jakaś możliwość wyłączenia tego trybu ? pogrzebania w płytce ? ewentualnego przeprogramowania ? niestety to jest prosty chiński głośniczek wiec nie mam do niego oprogramowania, możliwości pogrzebania w ustawieniach z poziomu komputera.

  Dziękuje za ewentualną pomoc.

  0 5
 • #2 28 Sie 2018 09:47
  gieniapierda
  Poziom 19  

  A coś bliżej, jak to się nazywa albo printscreen z panelu sterowania głośniczkiem w podłączonym komputerze?

  0
 • #3 28 Sie 2018 09:49
  sanfran
  Poziom 37  

  Nawigacja z telefonu?
  Spreparuj plik dźwiękowy w którym np co minutę rozlega się cichy dzwiek, tak aby utrzymywał głośnik w stanie czuwania i puść sobie ten utwór w tle. Utwór zapętlasz lub tworzysz go trak, aby długo odtwarzał.

  0
 • #4 28 Sie 2018 09:58
  etzio.auditore
  Poziom 3  

  Tak, navigacja z telefonu. W ostateczności jest to jakieś wyjście, natomiast jeżeli byłaby możliwość wyłączenia tego całkowicie byłbym bardziej zadowolony :-) Jestem w pracy i nie mam za bardzo możliwości podpięcia go teraz czy zrobienia zdjęć ( jak tylko wrócę do domu to podrzucę ). Jest to ten bajer z ali :

  https://pl.aliexpress.com/item/Przeno-ny-Wodo...c224-42e6-ad43-483a05306ee0&priceBeautifyAB=0

  0
 • #5 28 Sie 2018 10:03
  sanfran
  Poziom 37  

  Nie sądzę, żeby była możliwość. Takie ustrojstwa są budowane ze standartowych części i ingerencja w oprogramowanie zapisane gdzieś w czeluściach prefabrykowanego układu scalonego (czyli jego ściągnięcie, odczyt, modyfikacja) to godziny pracy i nie sądzę aby to było opłacalne.
  A to, że na płytce jest jakiś potencjometr to zapomnij. Każda dodatkowa część to koszty, na które chińskie fabryki nie mogą sobie pozwolić.

  0
 • #6 28 Sie 2018 10:28
  etzio.auditore
  Poziom 3  

  Ok, dzięki za odpowiedz i porady. Spróbuje jeszcze podpiąć w domu pod komputer i zobaczymy co się stanie prócz ładowania. Trochę szkoda ze niby udogodnienie, a spartaczyło trochę funkcjonalność tego urządzenia. Mam to zamontowane w kasku w styropianie pod okładzinami, dopóki się nie wyłączy sprawdza się bardzo dobrze ( głośność etc przy niewielkich rozmiarach pozwalających fajnie schować to w kasku ).

  0