Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 4k do filmów i konsoli (2500-2800zł)

28 Sie 2018 17:56 1347 15
  • Poziom 4  
    Witam.potrzebuje waszej pomocy
    jako że moj 5letni panasonic uległ destrukcji muszę szybko kupić nowy telewizor .
    Zważywszy iż nie chcemy wydawać 4000tys zł w górę na telewizor ,a bardziej-żona nie chce :)
    szukamy czegoś w porywach do 3000
    widzę jednak że między półką2500 i 3000zł różnice są naprawdę niewielkie ..brał bym Samsunga Mu7002 ale zwyczajnie wychodzi poza budżet tak więc nie wiem czy warto doplacać 500/300zł skoro różnice są marginalne.
    Na idealnym smart TV mi nie zależy bo korzystam sporadycznie .
    Bardziej obchodzi mnie obraz dźwięk,niski input lag niezły tryb HDR i oczywiście UHD
    Dzisiaj mam zamiar isć do sklepu pooglądać w media expert co mają albo już zamówic tv przez internet

Wielkość? od 49 do 55'
    Pokój jak narazie jest duży (ok 20m2 ) tv i kanapa sa po przeciwnej stronie pokoju na przeciwko siebie wiec jakies 4/5m od siebie ale od 49 do 55 nam wystarczy
    o to modele nad którymi myślę

PANASONIC TX-50EX700E 4K HDR

Telewizor 55'' 4K Samsung UE55NU7172 SmartTV

Telewizor 50 4K LED LG 50UK6300 3840x2160 SmartTV

TELEWIZOR LED LG 50UK6500

TELEWIZOR SONY LED KD-55XE7096 UHD/4K HDR

Telewizor PANASONIC TX-49EX633E

nie znam sie na tym zbyt mocno dlatego prosze o sprawną pomoc

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 22m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? okolo 5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stac lub wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? swieci z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? panasonic 5lat uszkodzony
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? najlepszy obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat, internet
    10 .Jakie urządzenia? dekoder cyfrowy polsat
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 7/12h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport,filmy,przygodowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak,60% dziennie
    16. Preferencje co do marki? samsung,panasonic,sony
    17. Preferencje co do wielkości? max 55cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500/3000zł(jeśli naprawdę warto)
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? nie czesto
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? sporadycznie

Który z tych modeli bedzie najlepszy pod wzgledem obrazu gier i warty swoich pieniedzy ???
    a moze polecacie cos innego?
    pozdrawiam

Dodano po 7 [godziny] 27 [minuty]:

sorry za temat pod tematem ale wybrałem TELEWIZOR SONY KD-49XE7096 UHD/4K HDR 400Hz
    wyszło mi w media 2700zł dodatkowa gwarancja 3lata (w tym bon do wykorzystania 200zł)
    obraz lepszy zdecydowanie od konkurencji
    mozecie sie wypowiadac , mam 2tyg na zwrot ale wydaje sie byc ok
    pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Panasa nie bylo i nie moglem ich poriwnac..z całą resztą porównywałem i naprawdę obraz był widocznie lepszy ,Lg wypadał najgorzej potem samsumng co mnie zdziwiło ,bo myslalem ze wezme sams
    unga
    nie mniej jednak nie wydaje mi sie zeby były znaczace roznice miedzy tym sony a panasem..ale nie znam sie
    co przemawia za ex700?
  • Moderator RTV Co kupić
    za EX700 najlepszy uplynniacz na 60Hz matrycy, wysoki kontrast, matryca VA, bardzo dobra czerń, rownomiernosć podswietlenia matrycy, szerokie pokrycie barw, dobra plastyka obrazu (naturalny)....
  • Poziom 28  
    Philips PUS6561 jest dla Ciebie okej. 120Hz, plus do tego ambilight - do gier będzie idealny.
  • Poziom 4  
    Philipsa porównywałem ,ale mieli model chyba 58' nie pamiętam ale był za drogi i nie różnił sie bardzo od tej bravii..triche wydawał sie zbyt sztuczny w porównaniu do sony
    na pewno 120hz robi robote ale nie wiem czy w takich budżetowych tv tymbardziej że u mnie telewizja jest ciągnięta dokanaowo z anteny wiec nie mam jak wykorzystać też tej jakości a filmy lecą z konsoli (cda np) ewentualnie z podłączonego laptopa

Sony jest u mnie od wczoraj miałem dzien zeby go potestować i ogólnie spoko tylko szkoda że nie wziąłem 55' cali ,z tego względu że byl model tylko powystawowy a wolałem sie nie pakować w coś takiego więc wziąłem model 49 ' i generalnie podoba mi się.to naprawdę dobry telewizor
    z anteną dodatkowym rokiem gwarancij przywiezieniem i wniesieniem wyniósł mnie 2700zł ale mam jeszcze 10dni do tego żeby zamienić go na inny model ..,mógłbym troche dopłacić do jakiegoś 55 calowego modelu jeśli warto
    chciałbym tego panasonica sobacz ale niestety nie mają go na stanie .mogą zamówić 50' ex 700 ale wtedy wielkość zodtaje ta sama i pytanie czy zyskuje o tyle lepszą jakość obrazu i telewizora żeby zamieniać tą bravie?
    bo jeśli chodzi o samsunga i LG to naprawdę Bravia wypadała lepiej , o czym mówili też w sklepie bo to po prostu widać

jeśli macie jeszcze jakieś propozycje modele tak do 3000max 55' do filmów (pc/konsola) i gier to czekam
    dzięki z góry za pomoc i podrawiam
  • Moderator RTV Co kupić
    SONY KD-49XE7096 to matryca IPS

SONY KD-55XE7096 to matryca VA

Warto dołożyć do tego Soniaka do modelu 55 cali - róznica w kontrascie x3 oraz nieporównywalnie lepsza czerń.
    Tylko kąty widzenia lepsze w modelu 49 cali.
  • Poziom 4  
    Wiem.chciałem 55 i juz spisywalismy wszystko .prawie go mialem i zapytalem sie czy to nie z wystawki a facet mowi ze tak dlatego dał mi stówe rabatu ...wiadomo jak to z powystawowym towarem jest. jakby mi zjechał z 300 400zł to spoko
    wiec raczej juz 55 nie kupie chyba że im dojdą jakieś egzemplarze w co wątpie .a skazany jestem na media expert :)
    maja tam tego philipsa o ktrym pisales ale nie wiem czy wart jest dokładania..coś innego pobije znacząco tego sony do 3000?
  • Poziom 4  
    Dokładnie .troche mam dylemat bo moge doplacic pare stów i wziac jakis 55' ale jaki bedzie lepszy pod mojego preferencje i beda go mieli akurat w media expert ??
    jak zostanie sony to nie bede płakał bo tv jest ok ale jeszcze sie porozglądam może wpadnie coś ciekawszego.zobacze tego Philipsa jeszcze raz
    może jakiegoś panasonica beda mieli.
  • Moderator RTV Co kupić
    Nowe Panasonic na 2018 rok to nic ciekawego.
    Same IPSy.

Sens to by był pójść w matryce 120Hz na VA ale to najtaniej ok. 4k pln np. Samsung 55NU8002/80042

A jak ma byc tanio to popularny Samsung UE55NU71xx - pełno tego w sklepach.
  • Poziom 28  
    Przecież zawsze możesz kupić telewizor online :)
  • Poziom 4  
    Niestety nie mogę bo kupiłęm Bravie w media expert i moge ew zamienić na coś innego co mają a nie chce zwrotu i kombinacji bo dostałem tam troche bonów rabatów itd
    a tak jak myślałem nie masensu raczej zmieniać chyba że mieli by tą bravie 55' bo tak jak kolega napisał różnica będzie dopiero przy 120hz od 4k

W środę przywiozą mi tego sony 55'
    facet ktory mnie wprowadził w błąd że to ta sama matryca co w 49 był troche zdziwiony tak czy siak dopłace 300pare złoty a tv wiekszy i chyba troche lepszy
    zdam relacje w srode jak to postrzegam
  • Poziom 1  
  • Poziom 28  
    55PUS7303 trzeba było brać - obyłoby się bez cyrków.
  • Poziom 1