Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beninca KBULL.8OM.S-PM - nie zamyka kiedy wstrzymamy procedurę zamykania

28 Sie 2018 15:46 411 4
  • Poziom 10  
    Witam, brama przesuwna z napędem Beninca KBULL.8OM.S-PM. Jeśli w trakcie zamykania, podjedzie kolejny samochód i z przycisku przerwie proces zamykania bramy, brama zatrzymuje się na dobre i pozostaje otwarta aż ktoś po raz kolejny wciśnie przycisk na pilocie. Przejrzałem całą instrukcję programowania i nie znalazłem opcji aby to wyłączyć. Chciałbym aby kolejny samochód zatrzymujący zamykanie bramy przejechał a brama po ustalonym w sterowniku czasie zamknęła się automatycznie. Tak miałem w poprzednim napędzie Nice. Czy jest to możliwe w Benince?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Logiki mogą się różnić między Nice a Beninca. Należy ustawić sposób reakcji na przyciski pilota. W tym przypadku oczywiście aktywne automatyczne zamykanie po określonym czasie tcA =ON lub/i fotokomórkach ScL=ON, włączona funkcja osiedlowa aby użytkownik mógł tylko otworzyć bramę (brak reakcji na przycisk w fazie otwierania, a w przypadku zamykania stop i rewers do położenia krańcowego IbL=ON.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź. tcA=ON było ustawione (odpowiada za automatyczne zamykanie), ScL=ON mam wyłączone (wymusza szybkie zamknięcie po 3 sek. nie zważając na czas ustawiony w w parametrach tcA), Ibl=ON czy OFF niczego nie zmienia w moim przypadku.
    Przedstawię jeszcze raz dokładniej jak działa mój napęd. tcA=ON z ustawionym w parametrach czasem zamknięcia 10sek. po pełnym otwarciu.
    Otwieram bramę z pilota, brama otwiera się, przejeżdżam, po 10 sek. następuje automatyczne zamykanie bramy.
    Teraz, jeśli w trakcie zamykania bramy, najedzie kolejny samochód, przecinając wiązkę fotokomórki, brama zatrzyma się, zacznie się ponownie otwierać i znów jak zaprogramowane w tcA po 10 sek. zaczyna się zamykać. Inna sytuacja jest w momencie, kiedy kierowca kolejnego samochodu widząc zamykającą się bramę naciśnie przycisk w pilocie, wtedy brama zatrzymuje się w aktualnej pozycji i na tym kończy się logika. Brama pozostaje otwarta aż ktoś znów naciśnie przycisk, wywołując kolejną procedurę otwarcia do końca, 10 sek. i automatycznego zamknięcia.
    Ja dążę do tego aby zamykająca się brama po wciśnięciu przycisku z pilota zachowała się dokładnie tak samo jak po przecięciu fotokomórek, lub wyłączenia całkowicie możliwości zatrzymania zamykającej się bramy z pilota.
  • Pomocny post
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Ustaw jeszcze PP=ON.
  • Poziom 10  
    W końcu sam na to wpadłem. Postanowiłem włączyć P.P. i ewentualnie IbcA aby wykluczyć polecenia P.P. ale już PP=ON rozwiązało temat. Bardzo dziękuję za pomoc.