Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję TV ~55 cali do salonu w cenie do 4000 pln

paxonek123 28 Aug 2018 19:42 1467 14
    paxonek123
    Level 5  
    Podobne tematy już były jednak stosunkowo dawno, chciałbym więc odświeżyć dyskusję. Poszukuję telewizora do salonu w cenie do 4000pln o wielkości około 55 cali.

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?
    Około 2-3m

2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu?
    Siedzę na wprost jednak jak oglądam z rodziną to siedzimy pod różnym kątem (to też dość istotne)

3. Jaki telewizor posiadasz obecnie?
    Aktualnie nie potrafię powiedzieć bo dopiero w weekend będę w domu. Jest to stary Panasonic 32 cale, sprzed jakichś +- 7 lat.

4. Jaką markę preferujesz?
    Po przejrzeniu różnych recenzji skłaniałbym się ku markom Panasonic i Philips, trochę mniej LG lub Samsung. Sprawa jest jednak otwarta, nie jestem przywiązany do żadnej marki.

5. Jakiej wielkości telewizora szukasz?
    Chciałbym żeby był to telewizor o wielkości powyżej 50 cali.

6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora?
    Czasem będzie podłączony telefon z YT, jednak z reguły będzie to sam telewizor odbierający kablówkę oraz korzystający z Netflixa.

7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy i seriale na Netflixie / Showmaxie, na drugim miejscu sport.

8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?
    Nie.

9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora?
    Tak.

10. Oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Raczej w dzień, w pokoju są rolety jednak nie są jakieś wybitne i pokój jest dość jasny.

11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora?
    Górna granica to 4000 pln, nie chciałbym jej przekraczać.

Póki co zainteresowały mnie poniższe modele:
    - PHILIPS 55PUS7502
    - PANASONIC TX-58EX700E
    - SAMSUNG UE55NU7462

Jeżeli chodzi o dostępność w rejonie mojego zamieszkania to najlepiej wypada Panasonic.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    4000 pln to juz poziom 120Hz i VA.
    np. Samsung 55MU7002 lub tegoroczny 55MU8002.

tyle kasy dac za 60Hz -tak jakoś sredni pomysł.
    Choc oczywiscie EX700 w tym towarzystwie Philipsa (75) czy Samsunga (NU74) i tak błyszczy jakością obrazu...
    paxonek123
    Level 5  
    Kurczę właśnie widziałem pozytywne opinie na temat tego modelu 7002 od samsunga ale jest trochę problem z dostępnością. Wszystkie "sieciówki" mają ostatnie pojedyncze egzemplarze w miejscach dość mocno oddalonych od mojego miejsca zamieszkania, jedyną opcją byłoby zamówienie z dostawą a chciałbym tego uniknąć, wolę najpierw zobaczyć telewizor na własne oczy i zobaczyć czy mi odpowiada. I jeszcze pytanie, czy przeciętnemu Kowalskiemu w telewizorze z matrycą VA (w tej półce cenowej, pewnie im drożej tym lepiej) będą przeszkadzały kąty widzenia? Bo w wielu recenzjach są bardzo krytykowane i nie wiem czy to rzeczywiście duża wada czy może recenzenci mają wyższe standardy.
    Ludwik XVI
    No jak ogladasz pod duzym kątem, to jednak przeszkadza.
    Poogladaj filmy na youtube z obrotem tv i sam zobacz, warto tez obejrzec w markecie stając z boku.

Tylko nie patrz na OLEDy , bo wtedy nie mozna znieść o wiele gorszej jakosci z LEDa. Co sie zobaczy, to nie da sie odzobaczyć ;)
    Mariano11
    Level 28  
    PHILIPS 55PUS7502 porządny sprzęt. Masz go gdzieś koło siebie w sklepie? Poproś o prezentację i porownanie z innymi modelami.
    lesmian45
    Level 19  
    A ta seria Samsunga NU została już przetestowana? Bo widziałem tę nowość, natomiast nie widziałem żadnej recenzji tych telewizorów. 55PUS7502 - myślę, że dobry telewizor i nawet można go kupić za podejrzewam mniej niż 4 tys zł.
    Ludwik XVI
    lesmian45 wrote:
    A ta seria Samsunga NU została już przetestowana?

Oczywiście. Sporo testów juz jest.
    Np. Tadeusza Chmielewskiego: http://www.tvtest.pl/samsung-55nu8042-test/

Tak jak w 2017 roku w kategorii 4k pln za 55 cali rzadził MU7000 tak w 2018 na razie rzadzi NU8000.
    lesmian45
    Level 19  
    Dzięki za link. Przeczytam w wolnej chwili. Lubię Chmielewskiego, natomiast zdecydowanie najbardziej jestem ufny recenzjom na wiadomym forum-portalu (gmer itd). Poszukam jeszcze u nich, może mają coś ciekawego. Z drugiej strony bardzo fajnie, że na tvtest zagłębiono się do konkretnych wskaźników, a nie tylko oceniono TV z wierzchu.
    Ludwik XVI
    TV Test i HDTVPolska to najlepsze 2 miejsca odnosnie rzetelnych testow tv w Polsce. Nic innego dobrego w praktyce nie ma.
    O ile z koncowymi ocenami nie zawsze sie zgadzam, to dane syntetyczne zawsze sa warte analizy.
    User removed account
    Level 1  
    Mariano11
    Level 28  
    55PUS8303 na chwilę obecną najbardziej się opłaca.
    User removed account
    Level 1  
    a2b
    Level 12  
    obojętnie na jakim forum się chce poczytać o tv wszędzie LOCOLOLO albo Kiki ,
    już się boje lodówki otwierać .
    Mariano11
    Level 28  
    W lodówce go nie znajdziesz. Jaki TV wybrałeś?