Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wymiana komputera od silnika w Mercedesie

28 Sie 2018 19:46 408 9
  • Poziom 5  
    Prawdopodobnie mam zepsuty komputer , znalazłem ponoć dobry używany i chce sprawdzić go na miejscu czy działa . Na co mam zwrócić uwagę ? Czy wymiana komputera wprowadzi jakieś dodatkowe zmiany ? Np czy nie wywali immobilizer bądź czy nie trzeba pozniej auta kodować lub programować ? Bo domyślam się ze to nie jest taka prosta sprawa i niesie konsekwencje czy może się mylę ? Może coś ktoś podpowiedzieć ?
  • Poziom 43  
    Merc2002 napisał:
    Prawdopodobnie mam zepsuty komputer ,

Prawdopodobnie nic sam nie zrobisz.
    Jakie auto i co się dzieje, jaki komputer i co wskazuje na jego uszkodzenie.
  • Poziom 5  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Merc2002 napisał:
    Prawdopodobnie mam zepsuty komputer ,

Prawdopodobnie nic sam nie zrobisz.
    Jakie auto i co się dzieje, jaki komputer i co wskazuje na jego uszkodzenie.

Pokazuje teraz dwa błędy , auto gaśnie , były falowania ustały , dwa błędy znikły po wymianie czujnika walka rozrządu w ciepłe dni jest mocno podatny na gaśnięcie . Narazie nie zgasł od wymiany czujnika walka rozrządu ale tez nie było upału . Ręce opadają ... mercedes w203 benzyna
  • Poziom 22  
    To które błędy zostały?
  • Poziom 5  
    Zostały dwa błędy P0108, P2023 . Opisane w moim osobnym poście

Witam może ktoś ma / miał Mercedesa i miał taki problem jak ja wywala te błędy jeden dotyczy map sensora a drugi niewiadomo czego coś w związku z kolektorem ssącym prawdopodobnie. Już nie mam siły do tego auta ale chce to naprawić . Mechanik zasugerował wymienic komputer . Może ktoś coś wie i tez miał coś takiego w kompresorze benzyna mercedes . Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki

Powyżej skopiowany mój post usunięty przez moderatora
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    P2023 dotyczy sondy lambda (jej grzałki) - do sprawdzenia połączenia i sonda. P0108 dotyczy ciśnienia w kolektorze ssącym. Nie wiem, czy masz przepływomierz, czy tylko map sensor, ale jedno z tych dwóch może być przyczyną, jak również nieszczelność kolektora ssącego, albo jak gdzieś mi mignęło na jakimś forum zagranicznym nieszczelność lub niedrożność tzw. odmy oparów oleju. To tyle, co mam do powiedzenia.
  • Poziom 5  
    Dzięki Miniu za podpowiedz mam i przepływomierz i map sensor był mieniany wczoraj bez zmian . A przepływomierz nie wymieniony.
  • Poziom 5  
    Wymiana świec rozwiązała sprawę , co do układu wydechowego wpadła uszczelka do intercolera . Błędów nie ma auto chodzi jak nowe. Zamykam temat
  • Poziom 5  
    Wymiana świec rozwiązała sprawę , co do układu wydechowego wpadła uszczelka do intercolera . Błędów nie ma auto chodzi jak nowe. Zamykam temat

Dodano po 1 [minuty]:

Zamykam temat