Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes AXOR 1840 - kierownica drga

NIN3S 28 Sie 2018 21:40 111 1
  • #1 28 Sie 2018 21:40
    NIN3S
    Poziom 3  

cześć i czołem zawsze jak mam jakiś problem uderzam na forum elektrody, bo zawsze trafnie pomagacie także tym razem kolejny temat. :D

Słuchajcie kochani mam pewien problem z samochodem ciężarowym zawsze z rana tak od 3 dni jak zaczynam dzień pracy ruszam i zaczynam kręcić kierownicą lewo/prawo to mi kierownica jakby drga dostaje takich wibracji jest to generalnie nieprzyjemne plus taki dźwięk wycia słychać z przodu jakby z przedniej osi sterującej. Problem znika po około 5 minutach jeżdżenia i kręcenia kierownicą np. jak już z bazy wyjeżdżam to kierownica normalnie leży w rękach żadnych drgań i dźwięków. co to może być co tym razem mi się psuje w samochodzie?

a i jeszcze jedno ale z tym będzie ciężko bo to różnie bywa jak jadę na pusto ciągnik siodłowy plus naczepa albo z ładunkiem tylko naczepę bym odstawił na bok bo jeździłem z dwoma i były te same odgłosy więc to raczej z ciągnikiem coś nie tak. jak jadę tak 70 km/h to słychać takie jakby stukanie uderzanie paskiem jakbym zdjął pasek ze spodni i nim bił kogoś albo otwartą dłonią bił się lekko po twarzy takie plaskanie 2 plaski na sekundę i cały czas czasami tego nie ma czasami jest., a czasami coś tak pochrapuje coś z osią? łożyska?

dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

0 1
  • #2 28 Sie 2018 22:07
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Co do pierwszego pytania to bardzo możliwe, że zapowietrza ci się układ kierowniczy. Do sprawdzenia szczelność połączeń na przewodach do wspomagania zarówno gumowych jak i metalowych.

0