Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President johnny - Użytkowanie bez obudowy zewnętrznej

rexonus 29 Sie 2018 01:05 159 4
 • #1 29 Sie 2018 01:05
  rexonus
  Poziom 9  

  Witam, zabrałem się za montaż na stałe tego radyjka, niestety po wycięciu otworu na radio okazało się że nie zmieści się w całości ze względu na konstrukcję samochodu, po odkręceniu górnej i dolnej obudowy radio pasuje świetnie jednak pytanie czy można je tak używać ?

  0 4
 • #2 29 Sie 2018 08:58
  H3nry
  Poziom 29  

  Musisz sprawdzić jak się zachowuje odbiornik pozbawiony ekranu podczas normalnej eksploatacji. Jeżeli nie zaczął nadmiernie trzeszczeć , reagować na otoczenie i nie stracił czułości to zapewne będziesz mógł tak zostawić. Zawsze możesz dorobić z blachy stalowej bielonej ekrany nie powiększające obrysu zewnętrznego.

  0
 • #3 29 Sie 2018 14:59
  c2h5oh
  Moderator

  Nastąpi bardzo szybka degradacja elektroniki. Szybko padną potencjometry i przełączniki. Kurz i wilgoć załatwią radio w mgnieniu oka. Pomimo, że obudowa nie jest w pełni szczelna to jednak stanowi ochronę elektroniki.
  Sprawę zakłóceń poruszył poprzednik. Dotyczy to zarówno odbiornika jak i nadajnika.

  0
 • #4 29 Sie 2018 15:42
  gumisie
  Poziom 38  

  rexonus napisał:
  czy można je tak używać ?
  Nie powinno się stosować tego typu rozwiązań, lecz o tym już pisali koledzy.

  Zastanawia mnie kwestia tych niecałych 3 mm.
  rexonus napisał:
  po wycięciu otworu na radio okazało się że nie zmieści się w całości ze względu na konstrukcję samochodu, po odkręceniu górnej i dolnej obudowy radio pasuje świetnie
  O ile ta blokująca część, jest tylko jakąś konstrukcją wykonaną z plastiku, można by było ją "potraktować" gorącym powietrzem w celu dopasowania do tego CB. :cry:

  Pozdrawiam.

  0
 • #5 29 Sie 2018 20:00
  Novile
  Poziom 32  

  Witam.
  Ale jest prosty patent na to.
  Weź grubą wędkarską żyłkę( tak 1,0mm lub więcej) i okręć ładnie radio tam gdzie nie ma obudowy( można także zastosować siatkę nylonową, ale odpowiednio sztywną) kilka razy robiąc taki szkielet , potem na to daj warstwę folii zwyczajnej PCV, nawet reklamówka się nada, na to daj warstwę folii aluminiowej kuchennej i po sprawie. Taka"obudowa warstwowa" oparta na zwojach nylonu spełni te same funkcje co fabryczna, tylko będzie miękka i cieniutka. Nie musi śliczne wyglądać, bo i tak jest schowana w auto. Będzie ekranować i ochroni elektronikę przed ewentualnym zapyleniem. Zwykłą folię dajesz tylko po to, aby w razie zgniotki nie zrobiła zwarcia ta folia aluminiowa( choć to mało prawdopodobne jak dobrze naciągniesz szkielet z żyłki.
  Pozdrawiam.

  0