Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Citroen berlingo problem z podświetleniem przycisków.

29 Sie 2018 17:46 876 1
  • Poziom 24  
    W berlingo po przekręceniu kluczyka działało podświetlenie tylko przycisków szyb.
    Wczoraj odłączyłem radio i wymieniałem żaróweczki (katorga) w podświetleniu pokręteł od nawiewów. Jako, że mam problem z pozycyjnymi to oświetlenie tez nie działa. Prześwietliłem połączenie i znalazłem, że jest to przewód z pin 13 kostka zielona. Odciąłem ją od BSI i podałem na nią napięcie lampki w podświetleniu się zapaliły. Następnie przewód odłączyłem. Podłączyłem kleme i poszedłem. Za jakiś czas patrzę podświetlają mi się przyciski lampek ogrzewania szyb, zamykania drzwi (nawet miga dioda po zamknięciu drzwi), przycisk klimy etc bez żadnego kluczyka etc.
    Patrzę zielona kostka niepodłączona do BSI więc odłączyłem klemę i podłączyłem kostkę i później klemę.
    Czy to podświetlenie tych przycisków tak powinno zostać?
    Czy przy wymontowanym radiu oryginal berlingo clarion miga ten wyświetlacz na nawiewami?

Dodano po 9 [godziny]:

Patrzyłem dzisiaj w berlingo i podświetlenie przycisków jest po włączeniu pozycyjnych. Oświetlenie deski, pokręteł nawiewów też jest od tego. Czy ktoś ma schemat od czego zasilania oświetlenia przycisków podgrzewania szyb, ac i pokręteł?
  • Poziom 24  
    Panowie czy wam w berlingo pali się podświetlenie przycisków podgrzewania szyb, a/c, przycisku zamykania po wył. kluczyka i zgaszeniu świateł?
    Czy dioda w przycisku zamykania miga na czerwono po zamknięciu samochodu od zewnątrz?