Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

De Dietrich MCR3 Plus z regulatorem ISENSE AD 289 - kłopot z programowaniem

29 Aug 2018 13:19 972 7
  • Level 10  
    Posiadam piec w/w plus programator ISENSE AD 289.
    Nie mogę sobie poradzić z programowaniem c.w.u., t.j chciałbym, aby grzała się tylko w jednym okresie np. godz. 16-17.
    Temperatura c.o. jest zadana stała, ma 20°C >24/h, w okresie letnim wyłączone na piecu 0.
    Prosze o podpowiedź/ścieżkę na programatorze, przyznam że chyba trochę to jest skomplikowane na tym urządzeniu.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

• Level 21  
    ten sterownik nie reaguje na program grzania temp w czasie niestety,jedyne co możesz zrobić to ustawić stałą temp cwu , zrobić temp cwu nocna wyłączona i dostosowć program ogrzewania co z temp nocna w tych godzinach jakie cię interesuja to wtedy cwu nie będzie grzana w godzinach nocnych programu co.
  • Level 10  
    dzieki za info , ale nie bardzo kumam system
    może jakaś podpowiedz np. > sciezka
    tak rozbudowany programator i prostych rzeczy nie potrafi to dziwnejest dla mnie

Dodano po 16 [godziny] 7 [minuty]:

Może jeszcze raz
    -chciałbym grzać c.w.u w wyznaczonym czasie np. 16-17 tylko
    Grzanie C.O. aktualnie jest na 0 / ciepło-lato/ na pokretle na piecu
    - w okresie zima C.O. stała temp. 20.00 C
    Prośba jak to wszystko zgrać na tym sterowniku
    Prosze o bardziej szczegółową sciężke programowania przyznam że gubie się w menu
  • Level 2  
    Ja mam to samo, właśnie szukałem porad setny raz na mój problem i trefiłem w to miejsce.
    U mnie ustawiłem sobie tak:
    temp dzienna 21.0 st C (tu też tylko grzeje wodę niezależnie, że mam ustawienia na wodę w oddzielnym menu)
    temp nocna 20.5 st C

20:00 - 23:00 - temp dzienna 21.0 st C (by było cieplej i by woda się podgrzała)
    23:00 - 06:00 - temp nocna 20.0 st C
    06:00 - 08:00 - temp nocna 20.5 st C (by grzanie się włączyło na wstawanie rodziny)
    08:00 - 15:30 - temp nocna 20.0 st C (by nie grzało, jak nas nie ma)
    15:30 - 20:00 - temp nocna 20.5 st C (by grzanie się włączyło na urzędowanie rodziny)

Może ktoś wymyślił coś lepszego?
  • Level 9  
    Ja może nie pomogę, ale mam pytanie:

Czy tym programatorem można sterować temperaturą na dwóch obiegach wody c.o A i B tzn. np. osobno kaloryferami i osobno podłogówką (zawór trójdrożny z mieszający z słownikiem).

Obecnie posiadam piec De Dietrich mcr I 24 i korzystam z programatora Easymatic FM50 i czujnikiem pogodowymi i mogę nim zadawać temperaturę na obieg c.o A i B i c.w.u.

Chce wymienić piec na De Dietrich MCX (to samo co mój obecny piec) i chciałbym użyć właśnie programator Isense AD 289.

Może Ktoś ma doświadczenie w takim temacie...
  • Level 26  
    Można - tyle że temperatura na obiegu gdzie znajduje się iSense jest mierzona, a na drugim obiegu będzie "obliczana" na podstawie czujnika zewnętrznego
  • Level 9  
    Dzięki za odzew, ale nie do końca to rozumiem.. Obecnie jak się mię mylę to piec z parametrów czujnika pogody i czujnika temperatury w programatorze "sam" dobiera parametry, aby osiągnąć/utrzymać zadaną przeze mnie temerature.. tyle tylko, że mogę zadać mu osobno temperaturę na obieg A i obieg B oraz osobno na c.w.u. Czy w Isense też tak będzie? Czy może do nowego pieca zostawić tak jak jest czyli stary programator FM50?
  • Level 9  
    A więc kupiłem piec MCX 24 plus jednofunkcyjny.

Czy jeżeli dokupie moduł C-MIX i programator iSense AD289 będę mógł osobno sterować:
    1. Temperaturą c.w.u
    i
    2. Osobno sterować temperaturą na dwa niezależne obiegi grzania:
    (osobno grzejniki),
    (osobno podłogówka).
    Dla podłogówki posiadam zawór trójdrożny/mieszalnik z siłownikiem.
    Zależy mi na tym, aby móc sterować temperaturą niezależne na dwa obiegi ogrzewania (grzejniki i podłogówka) oraz temperaturą c.w.u.

Czy Ktoś ma wiedzę na temat tego modułu C-MIX i czy da radę do obsłużyć?