Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP210 - Drukarka działa jednak wypluwa puste kartki - błąd E28

29 Sie 2018 21:47 417 5
  • Poziom 12  
    Właśnie wszedłem w posiadanie Canon MP210.
    Nie jest mi znana przeszłość drukarki ale tusze są zamontowane oryginalne.
    Po zainstalowaniu drukarki w kompie skanuje ok. Co do drukowania zachowuje się jakby drukowała ale wypuszcza czyste kartki.
    Na drukarce świecą się żółte diody A oraz B.
    Drukarka sygnalizuje niski poziom tuszu.
    Czy możliwe jest że ktoś drukował do końca aż zużył tusz a drukarka myśli , że jeszcze coś zostało i udaje że drukuje?
    Czy zakup płynu do udrażniania oraz zestawu do napełniania rozwiąże problem?
    Wiem że z zamiennikami są problemy i chciałbym spróbować odratować te oryginały.
    Czy dysze w pojemnikach PG40 i CL41 dają się łatwo "odetkać"?
    Czy gra nie warta świeczki i zamiast butelek z tuszami i płynu do udrażniania lepiej kupić zamiennik?
  • Spec od drukarek
    Zależy jak długo ta drukarka była nieużywana. Jak masz czas i chęci to możesz spróbować udrożnić kartridże i napełnić je tuszem. O metodach poczytaj na forum.
  • Poziom 12  
    Nie mam pojecia. W skanerze znalazlem jakiś dokument z 2012r. wiec mizliwe ze 6 lat.
    Płynu do udrażniania nie mam przy sobie bo jestem w delegacji.
    dałem tylko kropelkę perfum na dysze i na papierze po chwili pokazały się kolory ale po wytarciu znowu czysty papier i wydruki nawet bez jednej kropki tuszu...
    W tej chwili mogę jedynie spróbować postawić dysze w ciepłej wodzie ale czy to coś da? Może też już nie być tuszu w kartridżach więc nie mam jak sprawdzić czy ta operacja by coś dała...choć drukarka nie sygnalizuje że tuszu nie ma tylko że się kończy i na ikonkach pozostał może 1 mm...
    Nie mogę znaleźć co oznaczają świecące się na pomarańczowo na stałe te diody B i C.
    Żadnego komunikatu błędu nie ma i ikonka błędu też się nie świeci.
    Jakie szanse na sukces?
  • Spec od drukarek
    Szkoda twojego czasu. Kup nowe kartridże.
  • Poziom 12  
    Ale szkoda bo nie da się odetkać oryginałów czy jak?
    Czytałem, że z zamiennikami jest sporo problemów i najlepiej napełniać oryginały.
    To jak to jest tak na prawdę?

edit.
    Postanowiłem użyć metody jedynej dostępnej w tej chwili.
    Zanurzyłem tusze w ciepłej wodzie na kilkanaście minut.
    Po tym czasie osuszyłem papierem i na papierze pojawiły się kolory.
    Z czanego tuszu czarny jak wiadomo a z kolorowego trzy kolory w liniach.
    Osuszyłem więc dobrze i włożyłem do drukarki.
    Niestety nie mam kabla USB więc włączyłem czyszczenie głowic z pomocą menu drukarki.
    Po czyszczeniu głowic tak jak dotąd paliły się w sposób ciągły pomarańczowe diody przy B i C tak teraz przy B świeci nadal a przy C miga.
    Ale... chcąc zrobić kopię ze skanera obrazka po wybraniu kopii w kolorze drukarka niby skanuje i drukuje ale nadal wypuszcza białą kartkę.
    Przy wybraniu kopii czarno białej również zaczyna działanie ale po wypuszczeniu 3/4 kartki ( która też wychodzi czysta ) zatrzymuje się i wyświetla błąd E28.
    O co tu chodzi?
    Czy to znak, że kartridże są sprawne tylko trzeba napełnić tuszem czy też coś innego?
    Tak dopytuję bo nie chcę inwestować większej kwoty w tą drukarkę. Ma mi służyć okazjonalnie w miejscu gdzie przebywam w delegacjach.
    Koszt butelek z tuszem do napełniania to 25zł a koszt kompletu nowych zamienników to około 60-70zł dlatego liczyłem na to że uda się napełnić i używać tych oryginalnych które są w drukarce.
    Doradźcie ...
  • Poziom 12  
    endriuf napisał:
    Szkoda twojego czasu. Kup nowe kartridże.

Ciesze się, że nie posłuchałem.
    Rozebrałem kartridże...przepłukałem je dokładnie oraz gąbki w ciepłej wodzie, wysuszyłem dokładnie, dałem kilka kropel płynu udrażniającego na głowicę a następnie zalałem tuszami.
    Drukarka pracuje jak nowa :-)
    Czasem warto podjąć próbę.
    Pozdrawiam.