Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] peugeot 307, 1.6 hdi, 2007 - czyszczenie zaworu EGR

29 Sie 2018 22:14 3990 8
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie

Zapaliła mi się kontrolka oraz wyskoczył błąd dispollution faulty. Nad ranem odpaliłem samochód ponownie kontrolka zgasła, a błąd nie wyskoczył mimo to zajechałem do mechanika. Podpiął się pod komputer i sprawdził błędy. 3 tyg wcześniej autko było już u inego mechanika w sprawie wycieku płynu chłodniczego-okazał się to jakiś wężyk doprowadzający wodę własnie do zaworu egr. z ok. 8 błędów 1 był błąd EGR-u. gość powiedział, że reszta błędów może być następstwem złej pracy zaworu. I dobrze by było gdybym zajechał jak znowu się zapali - i zapalił dzisiaj... ;/

Zatem chciałbym najpierw wyczyścić ten zawór we własnym zakresie, lecz obawiam się, że może być konieczna adaptacja jak podczas wymiany z która se raczej nie poradzę.

Więc pytam będzie konieczna adaptacja po czyszczeniu czy nie?

P.S. Chcę kupić skaner VSCAN OBD2 między innymi by sprawdzać ten zawór. Jeśli ktoś go już posiada to czy mógłby się podzielić opinią czy warto go kupować bo samo podpięcie komputera to koszt 50 zł a diagnostyka trwała żeby nie skłamać 3-4 min razem z podpięciem....to nie na moją kieszeń.

Za odpowiedzi z góry dziękuję
    pozdrwiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To może lepiej oddać do naprawy a nie diagnozy.
    Jeżeli 50zł to problem to zakup cuda z allegro dopiero będzie wtopieniem pieniędzy
  • Poziom 4  
    Chciałbym najpierw sam spróbować wyczyścić ten EGR jeżeli pomoże to będzie coś co się już nauczę i zostanie dla mnie, a jak nadal będzie to samo wtedy pojadę do mechanika - przynajmniej spróbuję. Tylko nie wiem czy będzie konieczna adaptacja stąd post na tym forum. Jeśli tak to odpuszczę, a jeśli nie to spróbuje sam.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeżeli eyczydcisz go to nie ma potrzeby adaptacji ale jeżeli ECU komunikuje zła pozycję EGR to najpewniej zacina się na łożysku silnika EGR . Znany problem EGR w 1.6 HDi jak i też nie łącząca wtyczka przy samym zaworze.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za odpowiedzi.

Dostałem się do zaworu, delikatnie go przeczyściłem. Następnie podpiąłem się pod obd2 usunąłem błąd i puki co check nie wyskakuje natomiast błędy z zaworem nadal są widoczne przez scaner. Byłem z tym u mechanika i doradził żeby zaślepić ten zawór. Jeszcze poczytam czy warto go zaślepiać i pewnie w tym tygodniu sytuacja będzie jasna. Myślę, że temat do zamknięcia, chyba że ktoś chce wiedzieć czy zawór został zaślepiony czy też nie - jeżeli tak to jakie są tego efekty.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Nic z tego zaślepiania nie będzie, to nie stary 1.9 tdi .
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jak chcesz usunąć EGR i go zaslepic to posesji wsad z ECU to Ci usunę EGR za free.
  • Poziom 4  
    Wymieniony zawór EGR, wróciło wszystko do normy.