Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Seicento - Zamiana żarówek standardowych na Ledowe zamienniki.

Caros 30 Aug 2018 00:17 1440 4
lampy.pl
    Caros
    Level 12  
    Witam wszystkich chcących pomóc
    Nadszedł czas na wymianę w moim Fiacie Seicento z 2002 roku żarówek standardowych na zamienniki Ledowe P21/5W i tu właśnie mam problem, bo gdy zamontowałem jedną żarówkę w lewym tyle od świateł pozycyjnych i stopu ten Led nie świecił na pozycyjnych (a stop działa normalnie) natomiast po wymianie drugiej strony, czyli prawej strony, Ledy zaczęły świecić (tak pozycyjne jak i stop), ale po zamknięciu klapy Ledy gasną i za ten stan rzeczy odpowiedzialne jest trzecie światło stop (sprawdziłem zakrywając styki izolacją). I tu pierwsze pytanie, dlaczego tak się dzieje skoro są to dwa różne obwody? Tak samo jak w pierwszym przypadku podłączając różne żarówki równolegle, (czyli Led i standardową żarówkę) powinny świecić nie zależnie od siebie. Zastanawiałem się na wstawieniu w obwód postojowych diody, może to by rozwiązało problem tylko nie za bardzo wiem, jaką? Proszę o konstruktywne podpowiedzi a nie stwierdzenia, po co ci te Ledy i tym podobne, dlatego z góry odpowiadam, bo tak chcę, bo mam na to ochotę.
    Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc
    Marek
  • lampy.pl
    bubu1769
    Level 42  
    Zdajesz sobie sprawę z tego że za takie żarówki w razie kontroli policja może ci zabrać dowód, nie wspominając o przeglądach okresowych.
    Co do dziwnego świecenia to posrawdzaj dobrze złącza od lamp bo wygląda że coś nie styka prawidłowo.
  • lampy.pl
    Caros
    Level 12  
    Witam
    Właśnie takich stwierdzeń chciałem uniknąć znam konsekwencje, przepisy i co z tego a tak nawiasem mówiąc to polszczyzna się kłania. Na przyszłość proszę nie zamieszczać podobnych podpowiedzi. Co do meritum sprawy to wszystkie kostki są sprawdzone i napięcia przy samych żarówkach, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Gdy ten Led powinien świecić a nie świeci napięcie na nim jest 12V.
    abart64
    Level 32  
    Cuda jakieś. Weź probówkę z żarówka i sprawdzaj te napięcia żarówką czyli pod obciażeniem. Jedyna sensowne podejrzenie że coś z masami się dzieje. Może jeszcze, choć mało prawdopodobne czy te ledy mają na pewno wspólny minus na cokole ? Może coś chińczyki pomylili.
    Caros
    Level 12  
    Jeszcze dzisiaj sprawdzę tak jak mówisz pod obciążeniem i dam znać. Co do masy na tych ledach to nie wydaje mi się aby Chińczyki coś pomylili bo są to oprawki na standardowym cokole.