Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnika

marianek70 30 Sie 2018 08:13 273 8
  • #1 30 Sie 2018 08:13
    marianek70
    Poziom 16  

Mam kompresor 50 litrowy Fini Amico SF 2500 o wydajności powietrza 115 l/min i max 8 bar.Przymierzam się do zakupu wysysarki ,odsysarki pneumatycznej oleju silnikowego.W danych technicznych odsysarek jest podane pobór powietrza 200l/min, ciśnienie robocze 8-10bar(odsysarka ze zbiornikiem 80L).
    W odsysarce 24L zapotrzebowanie ze sprężarki 200l/min ciśnienie robocze 6-8bar.
    Znalazłem tylko jedno urządzenie o zapotrzebowaniu na powietrze 150l/min.
    Pytanie moje, czy mój kompresor jest za słaby?, czy może być tylko ewentualnie wysysanie trwać będzie dłużej.Jeszcze jedna sprawa, czy wielkość zbiornika na zużyty olej w odsysarce ma wpływ na dobór kompresora?.

0 8
  • #2 30 Sie 2018 12:20
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Problem będzie taki, że kompresor się nie wyłączy w trakcie odsysania.

I odsysanie będzie mało efektywne.

Cytat:
    wielkość zbiornika na zużyty olej w odsysarce ma wpływ na dobór kompresora?.

Niema, chwilę dłużej będzie wytwarzać podciśnienie.

0
  • #3 30 Sie 2018 12:43
    polmar
    Poziom 20  

Kompresor bez problemu sobie poradzi z każdą odsysarką, zrobione przez chwilę podciśnienie wystarcza na wyssanie oleju z przeciętnego silnika. Po osiągnięciu max podciśnienia w odsysarce zamykam przepływ powietrza bo przestaje być efektywne,co do wielkości zbiornika nie ma najmniejszego znaczenia bo w czasie odsysania jest odcięty od zbiornika ssącego.

0
  • #4 30 Sie 2018 12:56
    andrzej20001
    Poziom 43  

"Ładujesz" odsysarke podciśnieniem . Starczy na 2-3 zmiany oleju. Jeśli mówimy o takiej z workiem gumowym wewnątrz. Kompresorek starczy po prostu dłużej nabija.

0
  • #5 30 Sie 2018 13:04
    dizba
    Poziom 30  

Wpisz na allegro POMPA WYSYSARKA WODY OLEJU PALIWA pompka zasysarka
    Parę ruchów i masz wyssany olej.

0
  • #6 30 Sie 2018 13:27
    andrzej20001
    Poziom 43  

Tak ale w wysysarce masz ruchoma tacę z wysięgnikiem pod auto ,podniesiona zlewasz z podnośnika opuszczona z kanału lub na dworze. np. raasm

0
  • #7 31 Sie 2018 08:42
    marianek70
    Poziom 16  

szymitsu21 napisał:
    Problem będzie taki, że kompresor się nie wyłączy w trakcie odsysania.

I odsysanie będzie mało efektywne.

To, że się nie wyłączy w trakcie odsysania jest najmniejszym problemem.Martwi mnie to drugie ,,będzie mało efektywne''.Proszę jak możesz wyjaśnić na czym będzie to polegało w praktyce?.Za dużo w sieci nie ma na ten temat.
    Drugi kolega pisze kompresor sobie poradzi z każdą odsysarką.
    Trzeci kup pompę.Pompa odpada, ponieważ chcę mieć również zbiornik na przepracowany olej.
    Odsysarko-zlewarki pneumatyczne Raasm są idealne , ale za drogie(dla mnie).Natenczas jak mawiał Wojski wybór padł z mojej strony na odsysarkę FR-6039

0
  • Pomocny post
    #8 31 Sie 2018 09:41
    polmar
    Poziom 20  

O tym że ,,będzie mało efektywne ,, pisze ktoś kto nie pracował na tym sprzęcie ,mam używam i wiem co piszę!Kupuj jaka Ci pasuje a duży zbiornik to wygoda,nie trzeba co chwilę opróżniać.

0
  • #9 09 Wrz 2018 07:18
    marianek70
    Poziom 16  

Jestem już po pierwszej w życiu samodzielnej wymianie oleju wysysarką pneumatyczną.Zdecydowałem się na zakup wysysarki nie jak planowałem wcześniej ze zbiornikiem 80L tylko 30L.
    Dla osoby, która robiła wymianę za pomocą takiego sprzętu setki razy moje ,,wypociny literackie '' będą pierd...łami.Pomocne będzie dla kogoś kto tak jak ja na początku miał obawy, a to czy kompresor wystarczy 50litrowy ,czy wąż pneumatyczny o średnicy wewnętrznej 6mm będzie ok, czy wydajność kompresora 115L/min i 8bar nie będzie za mała.
    Pierwsze wrażenie po podłączenia szybkozłączki węża od kompresora nabitego ciśnieniem 8bar do króćca w wysysace było ,,coś jest nie tak''tu musi być jakaś nieszczelność.Jednak to normalne zjawisko ponieważ ciśnienie z kompresora za pomocą specjalnego zaworu wytwarza w wysysarce podciśnienie i duża część powietrza idzie w powietrze, a ten ,,zegar''na niej to nie ciśnieniomierz tylko wakuometr.Gdy strzałka wakumetru jest na czerwonym polu ja odłączyłem wąż od kompresora (wtedy jest już cisza) aby sprawdzić czy na jednym cyklu wytworzenia podciśnienia w wysysarce można odessać 4 litry oleju rozgrzanego do około 60-80C.W moim przypadku wystarczyło, oznaką zakończenia wysysania jest bulgot i drganie grubego węża idącego do zbiornika na przepracowany olej.
    W tym wszystkim jest też drugie dno mianowicie, czy to do amatorskich zastosowań taka technika ma sens.Moim zdaniem i tak i nie :D jestem za, a nawet przeciw :D .Dlatego,że i tak musimy wejść do kanału odkręcić dolną osłonę silnika,wymienić przeklęty w 1.9CDTI filtr oleju.Rąk czystych i tak nie będziemy mieli.
    Technika dobra dla tych co mają już kompresor mają auto z łatwym ,,od góry''dostępem do filtra oleju,mają problemy z korkiem misy olejowej itp.
    Wydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnika
    Wydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnikaWydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnikaWydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnikaWydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnikaWydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnikaWydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnikaWydajność kompresora w l/min do odsysarki pneumatycznej oleju z silnika

0