Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Za mała prędkość internetu

ososy 30 Aug 2018 10:56 447 5
    ososy
    Level 4  
    Witam.
    Ostatnio u lokalnego dostawcy światłowodów podpisałem umowę na 300Mb/s światłowód. Niestety prędkość zawsze dochodzi maksymalnie do 95 Mb/s.
    Moja karta sieciowa to TP-LINK TG-3468, szybkość i dupleks ustawiona jest na 1 Gb/s
    Full Duplex, lecz we właściwościach połączenia lokalnego można zauważyc szybkość 100Mb/s (wszystko na screenach). Czy ktoś wie jak wykręcić te 300Mb/s, czy muszę dzwonić do dostawcy internetu? Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    ososy wrote:
    Moja karta sieciowa to TP-LINK TG-3468, szybkość i dupleks ustawiona jest na 1 Gb/s

Gdzie dokładnie jest podłączona ta karta sieciowa? Jakiś modem, router, switch???
    ososy
    Level 4  
    Karta sieciowa jest podłączona do komputera do gniazda PCI, a kabel wychodzi prosto z routera "Dasan H660GM" aż do komputera.
    jimasek
    Przewód sieciowy wymieniałeś? To oryginalny przewód sieciowy z drożnymi 8 żyłami?
    ososy
    Level 4  
    Niestety całego przewodu nie jestem w stanie wymienić, ponieważ deweloper bloku wkuł go w ścianę, jedynie od gniazdka w pokoju gdzie jest komputer do komputera, ale ten przewód jest oryginalny i w 100% drożny, próbowałem też na innych przewodach, lecz było to samo. Myślisz, że może to być przez przewody w ścianie?
  • Helpful post
    jimasek
    Musisz mieć drożnych 8 żył w odpowiedniej kolejności od modemu do karty sieciowej w przeciwnym wypadku masz tak jak widać 100Mb/s.