Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] AIO HP Eliteone 800 G3 - wymiana matrycy 23.8"

30 Sie 2018 14:12 492 5
  • Poziom 24  
    Witam wszystkich,
    poszukuję matrycy Samsung LTM238HL06 do AIO HP Eliteone 800 G3, 23,8", 1920 x 1080 px.
    Inne oznaczenia:

LTM238HL06
    7BHH0LA32L
    Pegatron 1823-02P90H2
    CFZTN3BJ29550B

Może ktoś się orientuje, gdzie w Polsce mogę dostać taką matrycę. Ewentualnie, może wie ktoś, czy taka sama matryca występuje np. w jakimś monitorze, który jest dostępny w sprzedaży w kraju? Podejrzanie podobnie wygląda np. monitor Iiyama XU2492HSU-B1 (bardzo cienkie brzegi charakterystyczne dla tej matrycy)...
    Wdzięczny będę za wszelkie podpowiedzi.
  • Spec od monitorów
    W Chinach nowa ok. 150.$ Link

W PL powinna występowac w tzw. all in one /monoblokowych zestawach komputera Asus/Lenovo,...czyli cały komputer i matryca w obudowie monitora + dołaczasz tylko klawiaturę/mysz
    * 23.8" IPS(!) LM238WF2-SSK1 lcds 30-pin/Lewy dół
    W tych modelach takze stosowano LM230WF9 SSA2 A1 B1/LM238WF4 SSA1/LTM238HL06 / + matryce 24"
  • Poziom 24  
    lisek napisał:
    * 23.8" IPS(!) LM238WF2-SSK1 lcds 30-pin/Lewy dół
    W tych modelach takze stosowano LM230WF9 SSA2 A1 B1/LM238WF4 SSA1/LTM238HL06 / + matryce 24"

Dziękuję za podpowiedź.

Co do zakupu bezpośrednio w Chinach to namierzyłem odpowiednie oferty już wcześniej, wolałbym natomiast kupić w miarę możliwości w kraju, matryca to jednak stosunkowo delikatna materia, stąd moje pytanie.

A propos występowania tych matryc w innych urządzeniach, czy kojarzysz może jakiś monitor z matrycą zgodną z wymienionymi? O ile zakup AIO po to, aby wybebeszyć z niego matrycę w celu reanimacji innego, mija się z celem, to już, gdyby udało się kupić monitor (zdecydowanie tańszy niż AIO), miałoby to sens. Zauważyłem, że wspomniany przez mnie Iiyama XU2492HSU-B1 ma zbieżne parametry i podejrzanie podobne charakterystyczne wąskie brzegi. Byłbym wdzięczny za informację.
  • Poziom 2  
    Witaj
    Mam dokładnie ten sam problem, poszukuję matrycy jak Twoja. Udało Ci się coś namierzyć? Problem polega na tym, że w matrycach monitorowych bezramkowych część ramki jest zarazem częścią obudowy, np w monitorach HP, również gniazdo zasilania podświetlenia potrafi być z innym złączem lub po drugiej stronie, choć to akurat może być mniejszym problemem.