Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LCD - Czy da się rozłożyć matrycę w warunkach domowych

TomekB123 30 Aug 2018 18:26 492 4
    TomekB123
    Level 20  
    Ostał mi się 40 calowy telewizor samsunga.
    Po latach użytkowania na matrycy są widoczne czarne plamy. Bardzo widoczne np. jak leci mecz, a niewidoczne na jasnych obrazach. Podejrzewam kurz w matrycy.

Jako, że telewizor idzie do rezerwy na wypadek "w" to zastanawiam się czy w warunkach domowych jest możliwe rozebranie, wyczyszczenie i ponowne złożenie matrycy 40 cali ?.

Jakbym przy okazji jednak coś popsuł to nie ma dużej straty.

Pozdrawiam.
    GanCegall
    Level 38  
    TomekB123 wrote:
    czy w warunkach domowych jest możliwe rozebranie, wyczyszczenie i ponowne złożenie matrycy 40 cali ?

Oczywiście że tak, skąd to pytanie?
    TomekB123
    Level 20  
    Stąd to pytanie, że jednak chyba się nie da.
    Porozkręcałem co się da i nie da się rozwarstwić elementów matrycy. Wygląda, że to jest sklejone ze sobą.
    bogred
    Moderator of TV
    To moźe lepiej zostaw w spokoju tę matrycę.
    Z plamami da się oglądać, z paskami, będzie gorzej :(
    TomekB123
    Level 20  
    bogred wrote:
    To moźe lepiej zostaw w spokoju tę matrycę.
    Z plamami da się oglądać, z paskami, będzie gorzej :(

No składam z powrotem. Jak pisałem to telewizor i tak idzie w odstawkę, ale chciałem się poćwiczyć na gracie.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Hmmm, złożyłem z powrotem. Włączam i żadnych plam nie ma. Czyżby był kurz między matrycą a podświetleniem ? Zaglądałem tam i nic nie widziałem, chociaż profilaktycznie dmuchnąłem tam.

Wcześniej były straszne zacieki widoczne mocno np. podczas oglądania meczu na zielonym tle. Teraz nie nie widać. Może tylko nieregularne podświetlenie.

Dziwne.