Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka Beninca HEADY zaprogramowanie 2 przycisku pilota na wyj. ELS/SRL

30 Sie 2018 19:13 993 4
 • Poziom 23  
  Chcę wykorzystać wy ELS/SRL i zaprogramować drugi przycisk pilota do załączania tego wyjścia na kilka sekund.Czytam i coraz mniej wiem .Wydaje mi się,że funkcja SErL gdy jest wył. sterowane jest parametrem czasowym TLS ,a gdy jest wł. to włącza /wyłącza wyjście. W jaki sposób ma to być zaprogramowane w pilocie :czy Radio 2CH drugi przycisk pilota i czy już będzie uruchomione te wyjście ; czy też uruchamia wyj. 2CH TX i zarazem wy. ELS/SRL . Instrukcja jest raczej ciężka do zrozumienia.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Nie jest za ciężka.
  Po pierwsze: dopisz któryś guzik pilota do 2 kanału - funkcja 2ch z menu "Radio".
  Po drugie: Wszystkie kombinacje wykorzystania złącza 9-10 masz na rysunku 4 - i co ma być w menu "Logika" włączone/wyłączone.
  Dla wyjaśnienia - chociaż wszystko jest na rysuneczkach i w tabelce:
  - 1 rysuneczek - podłączenie i ustawienie wyjść dla funkcji SCA - czyli kontrolki stanu bramy - niezależne od radia (zdaje się nie interesuje)
  - 2 rysuneczek - podłączenie zone light - czyli światła usługowego - ale czas włączenia wejścia jest stały - 60 sekund przy każdym manewrze i także niezależne od radia (to chyba też nie interesuje)
  - 3 rysuneczek - zwykłe wyjście 2 kanału NO - zwarte jak długo naciskasz pilota (to interesuje).

  Dla wszystkich w/w funkcji funkcja testu fotek nie istnieje i zasilanie fotki TX podpinasz nie przez 9-10 tylko od razu do 24V (czyli 12).

  Jeśli chcesz na kilka sekund - wyjście w trybie z 3 rys. i odpowiednio długo trzymasz przycisk pilota - jeśli chcesz te "kilka sekund" mieć sztywno określone - do wejścia dostawiasz przekaźnik czasowy.
 • Poziom 23  
  Coś mi się nie zgadza z numeracją i rysunkiem. SCA to 16 i 17 a ELS/SRL to wyjścia 12 i 13. Rysunków w Fig. 1 HEADY jest 5.
  1-centralka
  2-SCA
  3-PHOTO-TEST
  4 i 5- ELS/SRL 230V i 12V
 • specjalista -automatyka bramowa
  Podrzuć instrukcję - ja opierałem się na egzemplarzu instrukcji z netu - widać mają kilka wersji tej centralki. Założyłem też że masz centralkę na siłowniki 24V - a ty widocznie masz na siłowniki 230V (a one trochę się różnią)

  Chyba tu idzie o centralkę z takim układem wyprowadzeń:
  Centralka Beninca HEADY zaprogramowanie 2 przycisku pilota na wyj. ELS/SRL

  Tutaj jest jeszcze prościej - używasz wyjścia 2CH/TX (18 i 19) oraz wyłączasz fototest (parametr 2Ch w menu logika na OFF) a zasilanie fotki TX bierzesz bezpośrednio z 14 i 15.

  Wszystkie uwagi z poprzedniego postu n/t czasu pracy wyjścia oraz dopisania 2 kanału pilota dalej obowiązują.

  Wyjście SCA to dalej kontrolka stanu bramy (i się nie przyda) a wyjście ELS/SLR jest załączane na czas ustawiony parametrem tlS i jest do opcji oświetlenia usługowego lub elektrozamka (ale elektrozamka służącego do blokowania skrzydeł bramy).Wyjście załącza się tylko przy starcie napędu (i jest zwarte na czas parametru, lub jeśli parametr jest ustawiony na zero - na czas pracy napędu i ew. pauzy) - czyli tez nie dla ciebie.