Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesyłanie wideo z kamery na obrotnicy 360 stopni, obrót ciągły, bez powrotu.

30 Sie 2018 20:34 258 3
 • Poziom 9  
  W jaki sposób zrealizowany jest przesył obrazu do interfejsu z kamery zamontowanej na obrotnicy poruszającej się ciągłym ruchem 360 stopni w jedną stronę. Przewód by się w końcu ukręcił. Kamera jest cyfrowa, w jakości FullHD, zamontowana na 45 metrowym maszcie. Sterowanie kierunkiem oraz przesył obrazu do pomieszczenia operatorskiego zrealizowany jest poprzez TCP/IP. Mam taki system w firmie. Bardzo mnie to interesuje, a na maszt nie będę wchodził, bo pewnie straż pożarna musiałaby mnie ściągnąć po wspięciu się na 15 metrów.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Specjalista automatyka domowa
  Jakbyś napisał co to za kamera to by było łatwiej. Pewnie coś na zasadzie zasilania pociągu. Czyli kilka okrągłych okręgów, a na nich poruszające się szczotki.
  Sam osobiście nie miałem okazji widzieć takiej Dome kamery.
  Widziałem jednak kiedyś na jednym zakładzie zwykłą kamerę zamontowaną na takim uchwycie i właśnie ta kręciła się w koło a zasilanie i sygnał był podawany przez te pierścienie i szczotki.
 • OptexOptex
 • Poziom 39  
  Ja mam taką chińską kamerkę ma funkcję panoramy kręci się dookoła.
  Z tego co mi się udało odszukać jest tak jak kolega powyżej pisał czyli:

  Pierścień ślizgowy wysokiej częstotliwości ze złączem koncentrycznym RF do panelu CCTV
  Z angielskiego Slip Ring
  Źródło
  Przesyłanie wideo z kamery na obrotnicy 360 stopni, obrót ciągły, bez powrotu.Przesyłanie wideo z kamery na obrotnicy 360 stopni, obrót ciągły, bez powrotu.Przesyłanie wideo z kamery na obrotnicy 360 stopni, obrót ciągły, bez powrotu.Przesyłanie wideo z kamery na obrotnicy 360 stopni, obrót ciągły, bez powrotu.
  INFO
  Kamery PTZ Pan tilt czy jakoś tak to mają. Funkcja panoramy czy tam patrolu.
 • Poziom 9  
  Kolejna sprawa. Kamera sama w sobie ma przetwornik cyfrowy, ale nie ma interfejsu TCP/IP. Czy jest do dostania gotowy moduł TCP/IP, który będzie poprzez sieć LAN, przesyłał obraz z kamery oraz sterował obrotnicą PTZ? System powinien zwracać położenie, w jakiej znajduje się obrotnica.