Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp-link wa850re zrywa połączenie

30 Sie 2018 21:40 672 19
  • Poziom 4  
    Witam,mój problem polega na tym że mam konsole PS4 która znajduje się daleko od routera wifi przez co nie mam na niej internetu,niestety nie mogę przeprowadzić kabla od routera do konsoli wiec kupiłem w/w wzmacniacz ale problem jest taki że co jakiś czas zrywa mi na moment połączenie i mam komunikat w stylu "kabel został odłączony''.Nie jest to na pewno wina samego kabla bo próbowałem na 3 różnych kablach ,wina konsoli to też raczej nie jest bo na poprzednim mieszkaniu jeszcze jakieś 2 miesiące temu działało mi po kablu więc myślę że to wina wzmacniacza i czy da się to jakoś naprawić??
  • Moderator - Sieci, Internet
    Bierzesz pod uwagę że wzmacniacz musi mieć też odpowiedni sygnał do wzmocnienia? Robiłeś jakieś pomiary sygnału i potencjalnych zakłóceń?
  • Poziom 4  
    Nie robiłem pomiarów ale ustawiłem wzmacniacz ścianę od routera łapie mi prędkości nawet do 50 mb więc wydaje mi się że połączenie router-wzmacniacz jest odpowiednie
    Bez pomiarów trudno coś więcej powiedzieć. Problemem mogą być zakłócenia, sam router i jego konfiguracja tak jak i konfiguracja wzmacniacza. Ustaw kanały na stałe.
  • Poziom 4  
    W jaki sposób mogę ustawić te kanały?
    W konfiguracji urządzeń, interfejs web-owy. Zacznij od przeczytania instrukcji obsługi urządzenia
  • Poziom 4  
    Ale dziwi mnie to że jak podłączę przez wifi to działa normalnie,wiadomo że wolniej niż kablem ale nie zrywa połączenia
  • Specjalista Sieci, Internet
    venom92 napisał:
    Nie robiłem pomiarów ale

Więc zaczynamy od tego i po teście wstawiamy tu na forum fotkę:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html
    Test oczywiście robimy, w miejscu gdzie jest repeater.

Wzmacniacz podałeś, ale jaki router główny?

Jak router główny podaje 50 Mb, to repeater obetnie to o połowę, dołoży pingu - i masz raptem koło 20-30 Mb za repeaterem.
  • Poziom 4  
    Router główny to cisco epc3928s
    Test nr 1 wykonany telefonem stojąc obok repeatera, sieć tp-link to repeator a vnet to router Tp-link wa850re zrywa połączenie

Test nr 2 pierwszy wykonany z mojego pokoju w podobnej odległości w której jest konsola,drugi wykonany koło repeatera i trzeci wykonany znowu w pokoju,obrazy w załączniku,test na konsoli wykazał 2.6 mb/s pobierania i 680 kb/s przesyłania

Test nr 3
    Spoiler:
    Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : NAT.wroclaw-Krzyki.vectranet.pl
    Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta sieciowa Broadcom 802.11n
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 34-23-87-F1-07-11
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
    Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::401:16f9:afdc:a39e%14(Preferowane)

Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.23(Preferowane)
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 5 września 2018 12:43:40
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 5 września 2018 13:43:40
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 355738503
    Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-1F-73-09-22-20-1A-06-94-C3-FB

Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 37.8.214.2
    31.11.202.254
    NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony

Test 4 w załączniku,jako serwer z którym jest problem wpisałem google.pl bo problem jest na konsoli więc nic nie mogłem wpisać
    Przy takiej ilości sieci (zakłóceń) zapomnij o stabilności połączenia.
  • Poziom 4  
    jimasek napisał:
    Przy takiej ilości sieci (zakłóceń) zapomnij o stabilności połączenia.

To co można zrobić w takim wypadku??
    Mieszkam w bloku więc wiadomo że sieci będzie dużo
    venom92 napisał:
    To co można zrobić w takim wypadku??

Przejść z wifi na 5 GHz (ale to i inne uwarunkowania techniczne tu trzeba spełnić, a skoro konsola daleko to w sumie niewykonalne).
    Zastosować PLC (tu w niskiej cenie takiego zestawu też nie licz na wydajność, a i instalacja elektryczne też musi być w stanie to przesłać).
    Położyć jednak przewód RJ45 (tylko tu będzie pełna prędkość łącza).
  • Poziom 4  
    Czyli trzeba odnieść repeater do sklepu póki jeszcze mogę to zrobić , kabla niestety nie przeciągnę przez właściciela mieszkania bo to
    Spoiler:
    Idiota
    ,no trudno albo konsola zostanie bez internetu albo pozostaje szukanie innego mieszkania
    Możesz spróbować jeszcze z transmiterami PLC ale to też nikt ci gwarancji nie da.
    venom92 napisał:
    Czyli trzeba odnieść repeater do sklepu

Uprzedzając - sprzedawca nie ma obowiązku tego od Ciebie odebrać (jeśli kupiłeś w sklepie stacjonarnym a sobie tego nie zastrzegłeś u sprzedawcy z jego dobrej woli).

Jeśli mowa o PLC - to na zestawie za około 200 zł też cudów nie oczekuj (i może być konieczność by gniazdka elektryczne gdzie je podłączysz były na tej samej fazie).
    Na dobry zestaw trzeba wydać gdzieś koło 500 zł - to gwarantuje dobre osiągi (50-70Mb będzie) a i faza w gniazdkach nie ma wtedy już takiego znaczenia.
  • Poziom 4  
    Panowie a co powiedzie na udostępnienie internetu z laptopa kablem do konsoli?
    Wczoraj tego spróbowałem i ogólnie to działało i to na stabilnym połączeniu tylko szybkość była strasznie niska
    Skoro działało - to spróbuj.
    Ale w tym wypadku laptop będzie odbierał neta albo z tego Cisco, albo z tego repeatera (jeśli go wykorzystasz) - ale biorąc pod uwagę, że ten laptop korzysta z sieci jaką tworzy ten Cisco z TP Linkiem, to nie oczekuj cudów (jeszcze słabszy sygnał).
  • Poziom 4  
    Właśnie działać działa ale jest słaba prędkość 500 kb/s -5 mb/s da się to jakoś poprawić?
    venom92 napisał:
    da się to jakoś poprawić?

Przenieść modemorouter Cisco bliżej laptopa, lub laptop przenieść bliżej modemoroutera (w obydwu przypadkach będzie to wymagało położenia przewodu koncentrycznego lub RJ45 - jakoś sygnał samego internetu musisz dostarczyć albo do przestawionego modemu, albo do laptopa).
    Resztę możliwości już znasz.
    Adaptery PLC. Na tanich zestawach nie będzie bardzo szybko, ale raczej bezproblemowo.