Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5536 - wysokie temperatury podczas pracy.

31 Sie 2018 17:51 264 8
  • Poziom 3  
    Witam, od razu powiem, że mam starego laptopa, o ile dobrze pamiętam ma gdzieś ponad 8 lat. Problem w tym, że strasznie się grzeje. Gdy system się załaduje, pokazuje się pulpit, odpalam HWmonitor temperatura wynosi ok. 50 stopni ale gdy odpale np. przeglądarkę a konkretnie youtube' a i włączę jakiś film to temperatura zaczyna wzrastać w szybkim tempie do 80 stopni, gdybym dalej kontynuował oglądanie filmu to po prostu by się przegrzał.
    Czytałem już trochę na temat przegrzewania się laptopów. Wyczyściłem go dokładnie z kurzu i nałożyłem nową pastę, temperatura delikatnie spadła ale tylko gdy byłem "na pulpicie". Po wejściu na przeglądarkę temperatura znów zaczęła rosnąć. Po przeczytaniu kilku tematów na forach doszedłem do wniosku, że mógł się rozszczelnić ciepłowód, było to bardzo prawdopodobne w moim przypadku, ponieważ używałem go jak byłem mały i nie zwracałem uwagi na to, że czasem się wyłączał, a z tego co czytałem to rozszczelnia się przy zbyt wysokich temperaturach. Ponadto jak się wyłączał było słychać jakieś syczenie. Wymieniłem dopiero dziś chłodzenie ale problem pozostał. Ostatnie moje domysły są takie, że może to system za bardzo obciąża procesor? Obecnie jest zainstalowany windows 10 Home, a przy zakupie była vista . Proszę o pomoc.

Model laptopa: Acer aspire 5536
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 43  
    KaczmarV5 napisał:
    HWmonitor

Zamieść HWinfo, sensors, pod takim obciążeniem żeby się prawie wyłączył.
    Zamieść SMART, napisz jaki masz procesor.
    80 stopni to temperatura dopuszczalna dla tych CPU od AMD w Acer aspire 5536.
    Jaka pasta?
    KaczmarV5 napisał:
    z tego co czytałem to rozszczelnia się przy zbyt wysokich temperaturach.

Podaj link. Jak już to wygięte chłodzenie nie licuje.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 34  
    Platforma AMD Turion w środku ? Ta platforma lubiała się grzać.

Po zmianie heat pipe trzeba by zweryfikować powierzchnie przylegania(może być odkształcone chłodzenie lub sama płyta), oraz kwestia jaka pasta została zastosowana. Czasami zwykła silikonowa to za mało.

Najlepiej pokaż zrzut z HW Monitora w idle i pod obciążeniem.
  • Poziom 3  
    Nie znam tego programu. W jaki sposób mam je zamieścić, wrzucić screena czy jak? I co to jest SMART?
    Procesor to: AMD Athlon X2 Dual core QL-64 2.10 Ghz.
    Pasta to : Cooler Master E2 IC Essential.

• Spec od komputerów
    Jakie powietrze wydobywa się z wylotów? Chodzi o temperaturę i ilość - np. dużo i gorące, mało i gorące, dużo i zimno, itp.
  • Poziom 11  
    Obecnie przeglądarki są pożeraczami zasobów. Masz procesor słaby, pewnie grafika też. Dlatego pracują na max, co powoduje szybkie grzanie. Proszę sprawdzić w manager zadań jaki proces tak pochłania użycia procesora. Być może laptop jest zarażony np. PEV czy malwarami i to one powodują duże zużycie zasobów.
  • Poziom 3  
    sk1977 napisał:
    Jakie powietrze wydobywa się z wylotów? Chodzi o temperaturę i ilość - np. dużo i gorące, mało i gorące, dużo i zimno, itp.

W spoczynku wydobywa się średnio/dużo powietrza ale nie jest zbyt ciepłe
    Podczas oglądania filmu na przeglądarce wydobywa się dużo powietrza i jest ciepłe/gorące nie jestem dokładnie w stanie tego dokładnie określić, po prostu gdy przyłożę rękę do wywietrznika to powietrze jest w stanie ogrzać mi rękę.

Dodano po 4 [minuty]:

samelco napisał:
    Obecnie przeglądarki są pożeraczami zasobów. Masz procesor słaby, pewnie grafika też. Dlatego pracują na max, co powoduje szybkie grzanie. Proszę sprawdzić w manager zadań jaki proces tak pochłania użycia procesora. Być może laptop jest zarażony np. PEV czy malwarami i to one powodują duże zużycie zasobów.

Jedyne co powoduje duże zużycie procesora to przeglądarka. Laptop był formatowany, aktualnie nic na nim nie mam zainstalowanego z wyjątkiem programów do pomiaru temperatury.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodatkowo wspomnę, że kiedyś filmy mogłem płynnie oglądać przynajmniej w 720p, dzisiaj jest to niemożliwe, 480p to max, a i tak są delikatne przycinki. Przypuszczam, że spowodowane to jest wysoką temperaturą.
    Trochę przetestowałem laptopa i całe szczęście już się nie przegrzewa (temp. max 85 stopni), lecz przez tą temperaturę filmy się delikatnie przycinają.
  • Poziom 41  
    Sprawdź jakie masz taktowanie bo może ci zbija taktowanie i stąd niższe temperatury.

Ten Pentium 2020M to tragedia i wypadało by go wymienić ale skoro na nim masz problemy to pozamiatane. I3/i5 by wiele pomogła jak to nie jest chipset hm70.

Może wstaw screeena z hwinfo sensors only (z całośći sensorów) podczas odtwarzania filmu?

• Poziom 35  
    KaczmarV5 napisał:
    Nie znam tego programu. W jaki sposób mam je zamieścić, wrzucić screena czy jak? I co to jest SMART?
    Procesor to: AMD Athlon X2 Dual core QL-64 2.10 Ghz.
    Pasta to : Cooler Master E2 IC Essential.

SMART -> google sprawdzałem, działa
    Tak screeny -> google "obrazki elektroda"

Cooler Master E2 IC Essential - Sprawdziłem co to za wynalazek, wyrzuć tą paste.