Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] piła spalinowa Tagred TA400 - Po wyczyszczeniu gaźnika piła nie odpala.

slaw777 31 Aug 2018 20:51 2544 16
    slaw777
    Level 11  
    Witam. Mam następujący problem z piła spalinową, tj. po wyczyszczeniu gaźnika piła odpali na ułamek sekundy i gaśnie przy następnych pociagnięciach szarpaka nie odpala. Dodam jeszcze, jak wygrzeję świece palnikiem to po wkręceniu jej odpala ale tylko na ułamek sekundy a pózniej wcale. Świeca po wykręceniu jest mokra, iskra jest ale nie wiem czy nie za słaba....odnośnie jeszce czyszczenia gażnika sciągałem membrany, ale nie miałem sprężonego powietrza by gażnik porządnie przedmuchać, może ktoś ma jakis pomysł, za wszelkie uwagi będę wdzięczny.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kokapetyl
    Level 43  
    slaw777 wrote:
    Po wyczyszczeniu gaźnika piła nie odpala.

Przeprowadzasz to czyszczenie regularnie np. co tydzień :D
    Jaka była przyczyna jego czyszczenia, czy wszystko dobrze poskładałeś
    slaw777
    Level 11  
    Nie dopiero 1 raz czyściłem gażnik w tej pile, a powód był taki, że po wkręceniu na wysokie obroty pile momentalnie brakowalo mocy i gasła.
    Jesli chodzi o poskładanie to kilka razy to rozbierałem i składałem , wszystko poskładałem nic nie brakowało.
    slaw777
    Level 11  
    Jeszcze raz odkręce gażnik lub zamówie drugi. Jaki może byc powód zalewania świecy? Gaźnik był złożony prawidłowo, membrany były założone identycznie jak przed demontażem.
  • Helpful post
    Lolo18
    Level 9  
    Piła to chińczyk więc gaźnik tej samej produkcji , w maszynach tego pokroju często gaźniki mimo wymiany membran i zaworka iglicowego zalewają maszynę i nic z tym nie zrobisz ponieważ dysza jest wklejana , nowy gaźnik z "aledrogo"
    slaw777
    Level 11  
    Już zamówiłem nowy gaźnik zobaczę jak na nowym będzie działać.
    slaw777
    Level 11  
    Po wymianie gaźnika piła zapaliła za drugim i pracuje pięknie zero dymu:). Tak z ciekawości chciałem ten pierwszy gaźnik zreanimować ?po wykręceniu membrany tam gdzie jest zaworek iglicowy była dość duża ilość paliwa, po wcześniejszym zamonotwaniu starego gaźnika zapali piła na moment i gaśnie.
    Lolo18
    Level 9  
    Możesz kupić zestaw naprawczy do gaźnika tj. membrany plus zaworek iglicowy i sitko ale nie gwarantuje że będzie dzialac gaźnik prawidłowo możliwe że dysza jest uszkodzona a na to już nie poradzisz bo w tych modelach jest wklejana , jeśli lubisz grzebać to czm nie ;) części nie są drogie za dużo nie stracisz
    slaw777
    Level 11  
    Czyli taki feler tych gaźników. Zestawu naprawczego nie opłaca sie kupować lepiej nowy gaźnik bo podobna cena. Co do ustawiania gaźnika - tak na pryszłość oczywiście to, jak go dokładnie wyregulować?
  • Helpful post
    Lolo18
    Level 9  
    Najlepiej to przy pomocy obrotomierza , a jak nie to na słuch tylko trochę trzeba z tym uważać , aby nie przesadzić z obrotami , jeśli nie jesteś pewien to zanieś do serwisu w 10 zł powinieneś się zmieścić z regulacją ;)
    slaw777
    Level 11  
    Tachometr taki mozna kupić na portalu aukcyjnym za pare złoty, jesli chodzi o ustawienie obrotów silnika wkrętami przy gaźniku to nie może byc więcej jak 12000 obrotów?
    Lolo18
    Level 9  
    Producent zaleca 10800-11000 ale z doświadczenia wiem że wtedy dużo chlapią paliwa ja ustawiam na 11800 chyba że jestem pewny pilarki i że idą w sosnę to 12300 , mam prawie 3 lata naca i nic mu nie jest na takich obrotach ;)

Dodano po 41 [minuty]:

Oczywiście olej Stihl (zwykły HP ) i mieszanka 1:40
    slaw777
    Level 11  
    ok a jak często gaźnik czyscisz w pile i po kazdym czyszczeniu wkręty regulacyjne wykręcasz i regulujesz gaźnik?
    Słuchaj kolego można dać więcej oleju do mieszanki ?daje 1:20 a powinno byc 1:25, chce aby troche lepsze smarowanie tłoka było.
    Lolo18
    Level 9  
    Ja dawałem 1:25 tylko na dotarcie, przy 1:20 będzie dużo nagaru , gaźnik cyszcze dopiero jak Piła odmówi posłuszeństwa a tak to tylko filtr powietrza przedmuch , narazie gaźnik otwierałem dwa razy w tej pile , raz bo poszła membrana a drugi raz sitko mi się zapchalo ,
    slaw777
    Level 11  
    Czyli będę musiał robić mieszankę 1:25.
    slaw777
    Level 11  
    Czyli będę musiał robić mieszankę 1:25.

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Sprawa rozwiązana, po wymianie gaźnika piła działa jak należy.