Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VBA, combobox, Change - change wykonywane po zmianie wartości w każdej komorce

01 Wrz 2018 10:15 330 5
  • Poziom 3  
    Hej
    W arkuszu umieściłam combobox z dynamicznie zmieniającą się listą wyboru. Lista zmienia się w zależności od wpisanej w combobox wartości. przypisanie listy do comboboxa umieściłam w zdarzeniu change
    cały kod wygląda tak

Option Explicit
    Private Sub cbNAZWISKO_Change()
    cbIMIE.Value = ""
    cbNAZWISKO.ListFillRange = "LISTANAZWISK"
    cbNAZWISKO.DropDown
    If Worksheets("TEMP").Cells(2, 5).Value = 1 Then
    cbIMIE.Value = Worksheets("TEMP").Cells(3, 5).Value
    Else
    cbIMIE.ListFillRange = "LISTAIMION"
    cbIMIE.DropDown
    End If
    End Sub[/syntax]

niestety lista jest rozwijana przy zmianie w każdej kolumnie arkusza nie tylko w combobox o nazwie cbNazwisko.
    Jak sobie z tym poradzić?
  • Poziom 34  
    A nie masz czegoś wpisanego w arkusz selectionchange lub change
    najlepiej załącz plik
  • Poziom 3  
    W arkuszu OCENA trzeba zacząć wpisywać nazwisko. Proponuję na literę K. PO wyborze nazwiska reszta ładnie się uzupełnia. Problem w tym, że jeśli cokolwiek próbuję zmienić w arkuszu lista znów się rozwija. Dziś zauważyłam, że próbując zmienić coś w innym pliku excel, jeśli ten z załącznika jest otwarty, też mam ten problem. Zdarzenie Change działa zbyt ogólnie ale nie mam pojęcia jak je ograniczyć tylko do zmian w combobox z nazwiskiem. W załączniku spakowany plik. Nawiasem mówiąc dlaczego nie można zalączyć tu plików z rozszerzeniem .xlsm...?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Błędy powoduje arkusz Temp (musisz posprawdzać tam formuły itp.) lub wyłączyć "obliczanie skoroszytu" czyli
    w Ten skoroszyt kod
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

a w
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 3  
    Dzięki za pomoc. Teraz działa jak należy. Zostaje mi jeszcze zrobić rak aby lewy górny róg wykresu był w określonej przez mnie komórce, zmiennej oczywiście:) Założę na to oddzielny temat, Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
  • Poziom 3  
    Dzięki za pomoc. Teraz działa jak należy. Zostaje mi jeszcze zrobić rak aby lewy górny róg wykresu był w określonej przez mnie komórce, zmiennej oczywiście:) Założę na to oddzielny temat, Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Dodano po 17 [godziny] 15 [minuty]:

Wskazówki użytkownika clubs rozwiązały problem