Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother dcp-135c - Zniekształcone wydruki, wyciągnięte stare skrawki papieru

01 Sep 2018 13:51 435 5
  • Level 2  
    Witam,

Mam problem z drukarką dcp-135c , Drukarka dosyć dawno temu zacięła papier i niestety nie udało się wyciągnąć wtedy wszystkich kawałków i drukowała ona tak jak na zamieszczonym zdjęciu , dodatkowo z tego co pamiętam jeszcze z 2 razy zaciął się papier przy próbach wydruku . Dzisiaj dostałem się głębiej i wyciągnąłem niektóre części kartek. Na zdjęciu po jego lewej stronie widać zasmarowany biały element i usmarowany też po jego lewej stronie czarny atrament . Zdjąłem z tego białego elementu całe przemoczone czarnym atramentem kawałki papieru . I teraz pytanie co zrobić dalej? Rozkręcać jakoś dalej drukarkę i szukać kawałków papieru? Czym oczyścić biały element? Co jeszcze zrobić żeby naprawić ? Załączam zdjęcia :
  • Level 38  
    Całość należy rozebrać i wyczyścić ze wszystkich ciał obcych.
    Podłóż dużą ilość gazety na spód urządzenia, gdyż może wylać się z niej atrament...
  • Level 2  
    Ok, rozebrałem w sporym stopniu drukarkę, znalazłem jeszcze 2 skrawki papieru które usunąłem, jeszcze spróbuję trochę ją przeczyścić. Mniej więcej wygląda to tak :
    Brother dcp-135c - Zniekształcone wydruki, wyciągnięte stare skrawki papieruBrother dcp-135c - Zniekształcone wydruki, wyciągnięte stare skrawki papieruBrother dcp-135c - Zniekształcone wydruki, wyciągnięte stare skrawki papieru

Wydruk po złożeniu drukarki( wydaje się że jakość się trochę poprawiła) :

• Level 38  
    Wrzuć wydruk testowy dysz.
  • Level 2  
    Proszę wydruk testowy:
    Brother dcp-135c - Zniekształcone wydruki, wyciągnięte stare skrawki papieruBrother dcp-135c - Zniekształcone wydruki, wyciągnięte stare skrawki papieru
  • Level 38  
    Ledwo ledwo odzyskałeś czarny.
    Puść z maintenance menu czyszczenie serwisowe wszystkich kolorów.
    Przydałoby się trochę płynu do udrażniania głowic wlać do atramentów...