Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka amator

27 Sie 2005 23:12 3080 7
 • Poziom 12  
  Witam

  planuje kupić spawarkę niedrogą (dla amatora) ale nie orjentuję się zbyt dobrze w tym sprzęcie moze koledzy by mi doradzili na co zrucić uwagę i może jakieś linki do sprzętu który jest wart swojej ceny (lub chociaż do sprzentu dobrego--bo przecież nie musze kupować przez internet tylko mogę znaleśdć taką samom gdzieś w poblużu mojego domu)


  aaaa tylko nie chciał bym spawarki takiej jak ostatnio spawałem jakiś T.I.P ale po wyspawaniu 2--3 elektrod 2,5 spawarka stygła coś koło 20--25min ------to było straszne
 • Poziom 18  
  zwróć uwagę czy ma wentylator mam taką 100A i nie narzekam
 • Poziom 32  
  można jeszcze kupić na giełdach spawarki
  ruskie/jedyne jakie znam,jednofazowe,spawające
  prądem stałym/
  są nezniszczalne,mam taką,przy długim spawaniu
  puszcza nawet dym ale spawa tyle ile potrzebuję
  solidna obudowa
  jedyna wada to przełącznik prądu spawania
 • Poziom 14  
  Z linkami będzie problem,lepiej szukaj w swojej okolicy.Jak sam zauważyłeś małe,drobne do niczego nie podobne spawarki nadają się do przyspawania (przysmarkania) zawiasu na działce raz na kwartał a resztę czasu stygną w piwnicy.Musisz sam zdecydować czego wymagasz od spawarki i nie sugerować się kolorową obudową i napisem "Besterka".
  Dobra spawarka (nie mam na myśli zaawansowanej elektronicznie) MUSI swoje ważyć.Tego się nie da "przeskoczyć".Elektronika jest raczej dla ludzi próżnych,którzy nie spawają materiałów trudnospawalnych,ale MAJĄ.Ja mam w warsztacie trzy różne spawarki a tylko jedna jest z elektroniką i rzadko ją używam.Dla amatora,a tak się opisałeś,te gadżety są zbyteczne.
  Dobrym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania jej doświadczonemu nawijaczowi.Nawet bez diód po wtórnej stronie.Są niepotrzebne i wyjdzie taniej.
 • Poziom 21  
  niestety nie kazda spawarke da sie zasilic z instalacji domowej z zabezpieczeniem 16-25 A. Ostatnio widzialem taka jednofazowa w sklepie za okolo 500 zl ale miala pobor 40A wiec z normalnego mieszkania nie pojdzie a zmiana taryfy jest bardzo nieoplacalna.
 • Poziom 14  
  Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie nawinięcie spawarki.Można jej dać na wtórnym 45 V zamiast 65 V .Wystarczy żeby zajarzyć i utrzymać łuk,prąd spawania wyniesie ok.110 A przy zabezpieczeniu 25 A.Spokojnie można spawać elektrodą 3.25.
  Dotyczy to sieci 220 V.Jeśli ADAM Fx ma prąd trójfazowy to nie ma żadnego problemu.Jeśli chce mieć tanią i DOBRĄ spawarkę to tylko nawijaną na zlecenie.
 • Poziom 14  
  Niestety nie można brać na serio tych 140 A.Przy takim prądzie spawałaby bez problemu elektrodami 4.0 mm,a wyraźnie masz napisane że elektrody do 2.5mm i to akurat jest prawda.Wentylator nic nie pomoże,nie podwyższy prądu.Przy 16 A-ym zabezpieczeniu na wtórnym nie można uzyskać 140 A (w spawarce,bo w zgrzewarce tak).
  Decyzja oczywiście należy do Ciebie,większych rzeczy nią nie pospawasz.Cena wiele wyjaśnia.Jest to spawarka z tych które opisałeś na początku.
  12 kg ? Mój prostownik do odpalania samochodu tyle waży.
  Pozdrawiam