Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaczący ping w grach typu cs:go

gloom3 01 Wrz 2018 14:49 198 3
  • #1 01 Wrz 2018 14:49
    gloom3
    Poziom 2  

Witam, posiadam problem z skaczącym pingiem w grze CS:GO tj. 40-90 ping. Problem polega na tym, że jest różnica pomiędzy stałym pingiem 90 załóżmy, a pingiem skaczącym w tych granicach co przekłada się na 1-2 sekundowe totalne zacięcia. Internet jaki używam to T-Mobile mobilny bez limitu, prędkości DL/UP 60/20 Mb/s, urządzenie to Huwei B525s-23a, BTS, z którym prawdopodobnie się łącze leży od mojego miejsca zamieszkania około 300-400 metrów ( Brzeg Dolny ul.Polna 11). W moim miasteczku są 3 BTS, podejrzewam, że ten z którym się łącze jest dość przeciążony bo tak jak pisze problem nasila się raczej w godzinach szczytu tj. 17-22 później jest zazwyczaj okej. Dodam, że przełożyłem kartę T-mobile internetową do telefonu i poszedłem pod nadajnik, z którym prawdopodobnie się łącze, wykonałem 3 testy na stronie speedtest.pl i wartości DL/UP wyglądały "średnio" następująco : 5-10/20-25Mb/s co raczej świadczy o tym, że podany nadajnik jest przeciążony DL<UP. Dodaje screena z programu HManager po połączeniu się telefonu z routerem. Skaczący ping w grach typu cs:go . Moje pytanie brzmi: Czy antena kierunkowa i próba połączenia z innym BTS może pomóc w tym problemie? Jeśli nie to jak temu zaradzić? Przeczytałem masę tematów z tym związanych i niestety żadnego konkretnego wniosku, rozwiązania jak sobie z tym poradzić. Dzięki z góry za pomoc.
    PS:Jeśli potrzeba więcej informacji to proszę pisać, dodam co potrzeba.

0 3
  • #2 01 Wrz 2018 15:15
    adikbo
    Poziom 26  

Witam,

Pierwszy test który należałoby wykonać to pójść pod inne nadajniki i sprawdzić jak wygląda ich obciążenie. Test który wykonałeś jest mało dokładny - lepsze byłoby ustalenie jakie adresy posiadają serwery na których grasz, a następnie użycie aplikacji wysyłające chociażby zapytania ICMP (popularne Pingi) i sprawdzenie czasów odpowiedzi serwerów na wszystkich BTSach. Jeżeli wyniki będą podobne to jedyne wyjście to zmiana dostawcy internetu i przejście na technologię kablową (DoCSIS, DSL, FTTH, Ethernet). Granie w gry online szczególnie typu FPS na łączu komórkowym jest bardzo niewdzięczne.

Pozdrawiam,
    adikbo

0
  • #3 01 Wrz 2018 15:17
    gloom3
    Poziom 2  

Zmiana internetu na technologie kablową jest niestety u mnie nie możliwa( brak podłączenia przez dostawców na moim osiedlu). Zazwyczaj gram na swoim serwerze PCW, frankfurt(DE) i na serwerach polskich. Sprawdzę to co napisałeś i podeśle wyniki.

0
  • #4 01 Wrz 2018 15:30
    adikbo
    Poziom 26  

@glom3 - to już lepiej byłoby w technologii radiowej 2.4GHz odbierać łącze - mniejsze wahania i wpływ obciążenia sieci. Pdeślij wyniki z pozostałych BTSów to zobaczymy czy jest sens cokolwiek w tym temacie działać.

0
  Szukaj w 5mln produktów