Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefony wewnętrzne w biurze przy użyciu CISCO IP 7941

01 Wrz 2018 18:30 159 2
  • Poziom 5  
    Cześć,
    Z góry uprzedzam, że nigdy nie miałem większego kontaktu z VoiP więc niektóra terminologia może być dla mnie nieznana. Chciałbym zbudować sieć dwóch telefonów VoiP w domu, które mogłyby dzwonić jak normalny telefon. Głównie chodzi mi o to, że telefon A będzie mógł zadzwonić do telefonu B przy zastosowaniu numeru wewnętrznego. Załączam szkic o co mniej więcej mi chodziTelefony wewnętrzne w biurze przy użyciu CISCO IP 7941
  • Poziom 13  
    Zapoznaj się z darmowym oprogramowaniem centrali telefonicznej Asterisk.
    Ale jak dla mnie to zwykły telefon DECT z kilkoma słuchawkami załatwi sprawę i rachunek za prąd będzie niższy.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Z tymi telefonami może być trudno.
    Pierwsze co musisz zrobić to wgrać firmware obsługujący SIP (Cisco dawniej mocno promowało H.323, który swoją drogą jest zdecydowanie lepiej przystosowany do współpracy z sieciami PSTN niż SIP). W Google "Cisco 7941 SIP firmware".
    Potem ustawiasz IP i jeżeli wgrany firmware posiada opcję "Direct IP calling" to zamiast numeru telefonu, wpisujesz adres IP drugiego urządzenia i gotowe. Jednak szczerze wątpię, aby tak stary telefon miał zaimplementowane "Direct IP calling". W takim przypadku musisz posiadać odpowiednio skonfigurowany serwer pośredniczący (centralą telefoniczna). Jako serwer można użyć chociażby bezpłatnego FreePBX działającego na Raspbery PI, router Fritzbox, lub jakaś inna bramkę SIP.
    Ogólnie to wszystko do zabawy i nauki. Do pracy to raczej kupiłbym coś teraźniejszego i z gwarancją stabilnego działania.
    Jeszcze innym rozwiązaniem jest zamiast własnej centrali wykupienie dwóch numerów publicznych u operatora SIP i dzwonienie za ich pośrednictwem.