Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawór powietrza wtórnego Leon 2 1.6 BSE

01 Wrz 2018 19:12 1791 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Chciałbym prosić o pomoc w ogarnięciu tematu zaworu powietrza wtórnego(egr) o numerze : 06A131351F .Problem polega na tym,że ów zawór nie ma sterowania podciśnieniem,a jest jedynie podłączony do pompy powietrza wtórnego i 4 śrubami do kadłuba silnika . Pytanie moje brzmi,czy zawór ten ma za zadanie przepuszczać powietrze z pompy na sondę lambda,bez żadnego sterowania,czyli jest w tą stronę odblokowany,tak jak widziałem podobny przykład w silniku z BMW ? Wiem,że ma za zadanie blokować wylot spalin z silnika do pompy . Mam problem z tym zaworem i chciałbym porady(wyskakują mi błędy 16875 i P0491) .Pompa i sonda lambda sprawne .Zawór powietrza wtórnego Leon 2 1.6 BSE
  • Poziom 34  
    Zawór drożny. Jak wydech będzie przytkany to pompa nie zrobi takiego ciśnienia żeby wepchnąć powietrze do wydechu.
  • Poziom 2  
    sigwa18 napisał:
    Zawór drożny. Jak wydech będzie przytkany to pompa nie zrobi takiego ciśnienia żeby wepchnąć powietrze do wydechu.

Problem w tym,że pompa ma małe ciśnienie robocze,a ja dmuchając w zawór od strony pompy,nie mogłem wymusić otwarcia zaworu ! Pompa to taki odkurzacz .Widziałem na YouTube,jak gościu testował zawór z BMW (podobny)_ i dmuchając w niego nie miał żadnych oporów od strony pompy,natomiast opór był od strony przeciwnej .Czy tak samo działa zawór w seacie ?

Dodano po 5 [minuty]:

https://www.youtube.com/watch?v=4n9jvsYS3Es

Ten zawór jest podobny jak w filmie,tylko nie wiem,czy działa tak samo !
  • Poziom 2  
    Właśnie pisałem z gościem,który na allegro sprzedaje takie zawory i on sprawdził kilka,które nie przepuszczają jednak bez problemu powietrza.
    Zastanawiam się,czy czasami nie wytwarza się podciśnienie w układzie wydechowym przy uruchamianiu zimnego silnika i to podciśnienie pociąga za sobą zawór,co odblokowuje drogę powietrza z pompy.
    Ten zawór jest przykręcany do kadłuba silnika,więc musi być jakiś kanał do wydechu .