Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chińskie lampy świetlówkowe

Mares12 02 Wrz 2018 09:45 150 2
  • #1 02 Wrz 2018 09:45
    Mares12
    Poziom 4  

Od dwóch lat mam chińskie lampy świetlówkowe hermetyczne no i jestem z nich zadowolony. Ostatnio w jednej lampie padł statecznik. Pojechałem kupiłem drugi statecznik no i jeszcze dodatkowo trzy lampy świetlówkowe do pomieszczenia gdzie miałem zwykłe żarówki. Pozakładałem wszystko no i jest ok. A do czego zmierzam. Z ciekawości rozebrałem stary statecznik. No i gołym okiem widać, że dwa kondensatory są spuchnięte no i co mi nie daje spokoju trochę jest nadtopiona obudowa statecznika, w miejscu nad kondensatorem. Czy statecznik jest w stanie się rozgrzać do takiego stopnia, że powstanie pożar lampy ? Wziąłem do starej obudowy statecznika przyłożyłem zapalniczkę na 10sek, ogień pojawił się i zaraz zgasł. Także chyba mogę być spokojny ? Przepraszam jeśli to jest głupie pytanie, no ale chciałbym zobaczyć odpowiedz kogoś kto ma z tym styczność.
    Dodaje załączniki statecznika.

0 2
  • #2 02 Wrz 2018 10:08
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Zazwyczaj obudowy opraw powinny być wykonane z tworzywa trudnopalnego, bądź samogasnącego, więc nawet jak statecznik zajmie ci się żywym ogniem to najwyżej oprawa się potopi.

0
  • #3 02 Wrz 2018 10:16
    Mares12
    Poziom 4  

Te obudowy co ja mam to sa helios 236. One sa raczej z tworzywa ABS.

0