Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ariston FAST EVO ONT B-gazowy podgrzewacz wody - często nie zapala

02 Wrz 2018 11:02 1449 9
 • Poziom 9  
  Witam
  Dodaje filmik na którym występuje problem, był wezwany serwis od piecyków gazowych ale nie wystąpił ten problem przy Panu który przyjechał, sprawdził co mógł i powiedział, że wszystko jest ok.
  Czasem nie może w ogóle odpalić, pstryka-zapali i gaśnie i tak kilka razy, dodatkowo jest to że pstryka i trzeba go wtedy gdzieś puknąć bo gdy pstryka nie odpali w ogóle.
  Może ktoś coś wie na ten temat?
  Filmik
  https://youtu.be/ueMgX5F98nE
  Ariston FAST EVO ONT B-gazowy podgrzewacz wody - często nie zapala
 • Poziom 35  
  Może mikroprzełącznik jest do wymiany lub do regulacji? Na początek warto by przeczyścić elektrodę jonizacyjną. Nie bardzo znam te Aristony, ale pewne problemy występują we wszystkich piecykach. Ile on ma lat? Może membrana jest do wymiany?
 • Poziom 9  
  Piecyk jest z grudnia 2017r
  A czyszczenie wykonuje raz w miesiącu bo jak nie wyczyszcze to nie chce odpalać,tzn odpala i gaśnie, jak się wyczyści to na jakiś czas trochę lepiej.
  A objaw z filmiku? Coś możesz powiedzieć na ten temat?
 • Poziom 15  
  Jakby cewka nie trzymała? Może baterie słabe, chce rzucić iskrę a napięcie tak siada ze cewka odpuszcza?
 • Poziom 9  
  Baterie też co miesiąc wymieniam na nowe, trochę chyba szybko padają.
 • Poziom 12  
  Witam
  Za zapalenie odpowiada - właściwy przepływ wody przez zespół wodny, oznacza to czy wszystkie miejsca poboru jednakowo reagują na zadziałanie piecyka,(sprawdż filterki na wylewkach przy bateriach). Sprawność membrany w zespole wodnym(ten "dysk" na pion postawiony trochę po prawej). Jeżeli różnica ciśnień po otwarciu poboru wody podnosi membranę to suwak powinien nadusić mikro-przełącznik, w wyniku tego powinien zadziałać iskrownik- (sprawdź baterie zasilające i nawet bez puszczania wody możesz ten switch nadusić......powinno iskrzyć). Kolejne elementy są jako zabezpieczenia. Przy pelenisku termopara czekająca na ogień-określoną chwilę), oraz czujniki wypływu spalin i nadmiernej temperatury w obiegu. Sprawdź czy masz dobre odejście spalin do komina......czy mu uszami nie wychodzi gorączka. Baterie są potrzebne do iskrownika. Wszystko posprawdzaj,
  jeżeli dalej się powtarza wołaj serwis. Wyjaśnij jaki powód comiesięcznego czyszczenia piecyka? i co tam znajdujesz? czy w pomieszczeniu nie odczuwasz smrodka spalin?? Sprawdź w górnej części piecyka czy płomień zapalonej świeczki zaciąga do piecyka, czy masz cug do komina .
  Pozdrawiam Henryk
 • Poziom 21  
  Pytanie do użytkownika czy woda jest podłączona prawidłowo.
 • Poziom 9  
  A więc tak
  Instalacja jak i wodna tak i gazowa i wentylacja jest nowa, w grudniu był generalny remont domu jak i łazienki, wszystkie krany nowe, rury wody także nowe.
  A czyszczenie robię profilaktycznie diód które są od zapalania.
  Czasem idzie mu para bokiem ale jak wieje wschodni wiatr, to czuć smród spalin i włącza się alarm który jest zamontowany na gaz i czad.
  Mi się właśnie wydaje, że efektem tego z filmiku jest jakaś zacinająca się membrana ale nie jestem pewien.
  Dlaczego jest, że czasem pali normalnie czasem nie chce się załączyć, kilka razy odpali i gaśnie po sekundzie.
 • Poziom 21  
  Nie chodzi o to czy rury są nowe tylko czy są prawidłowo podłączone.
  Szukaj serwisu ale to musi być ktoś kumaty bo to nowa generacja z modulacją zespołu gazowego.
 • Poziom 9  
  Wymiana elektrod i problem znikł.