Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

saab 9.3 2.2 blokada stacyjki

szeskey 02 Wrz 2018 12:50 291 17
  • #1 02 Wrz 2018 12:50
    szeskey
    Poziom 6  

problem polega na tym ze auto było kilka h bez akumulatora ,po czym wkładam klucz do stacyjki i komunikat " wyjmij klucz ,blokada kierownicy ,"tym samym nie działa nic więcej ,a klucza nie przekręce w stacyjce .Tech był ,moduły podobno sprawdzone ,wszystkim ręce opadają
    HELP

0 17
  • #2 02 Wrz 2018 14:27
    seat21
    Poziom 25  

bez akumulatora czy z rozładowanym tech2 nic nie widzi napewno

0
  • #3 02 Wrz 2018 15:59
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sam włącznik w stacyjce dobry?

0
  • #4 02 Wrz 2018 17:59
    szeskey
    Poziom 6  

teraz auto jest u mechanika ,ale on chyba też stanął w martwym punkcie .Stacyjką chyba była podmieniana .Początkowo sadziłem ze to CIM bo kiedyś dawał znać o sobie fochami ,ale CIM i blokada zmieniana była i dalej nic
    Aku jest podłączony ,czy słaby ciężko powiedzieć bo nie mierzyłem ,ale drzwi zamyka i szyby w górę poszły ,więc może nie jest słaby

0
  • #5 02 Wrz 2018 18:32
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Cytat:
    ale CIM i blokada zmieniana była i dalej nic

Pytanie czy ktoś wie, że w CIM jest całe IMMO i bez programowania nic się nie zmieni.

0
  • #6 02 Wrz 2018 18:55
    szeskey
    Poziom 6  

pytanie czy to immo nie pozwala przekręcić klucza

0
  • #7 02 Wrz 2018 18:59
    szymitsu21
    Moderator Samochody

szeskey napisał:
    pytanie czy to immo nie pozwala przekręcić klucza

Tak, nie rozpoznaje kluczyka i nie przekręcisz go. Inna kwestia, z jakiego powodu.

0
  • #8 02 Wrz 2018 19:12
    szeskey
    Poziom 6  

zdejmowałem skrzynie bo zmieniałem sprzęgło ,odpiąć musiałem kilka wtyczek min podciśnienie turbiny,egr ( który jest zaślepiony ) czujnik zderzeniowy ,i to chyba tyle z elektryki
    Poz założeniu i skręceniu auta,włożyłem akumulator i nie miłe rozczarowanie .Poprosiłem znajomego mechanika (spec od saabów) podłączył techa i stwierdził że wysypać sie musiał CIM lub inny moduł .Po zmianie CIM i klucza nic sie w zasadzie nie poprawiło
    czemu coś ie pozwala na przekręcenie klucza ? jakie moga być powody ? już poprostu nie rozumiem

0
  • #9 02 Wrz 2018 19:17
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Cytat:
    Po zmianie CIM i klucza nic sie w zasadzie nie poprawiło
    czemu coś ie pozwala na przekręcenie klucza ? jakie moga być powody ? już poprostu nie rozumiem

CIM rozpoznaje kod wysłany ze stacyjki, i tym sposobem pozwala odryglować stacyjkę, jeśli otrzyma zły kod albo nie otrzyma(wie o tym, że jest kluczyk w stacyjce bo są tam mikrostyki) nie pozwala na przekręcenie bo niema autoryzacji.

Tj. w przypadku klucza z innego auta.

Tak na prawdę, diagnostyka na 5 minut.

Parametry, i tam będzie wszytko zawarte. Informacja o statusie kluczyka, o tym czy kod został odebrany, i czy właściwy.

Różne rzeczy się dzieją. Może po prostu gdzieś niema zasilania, albo kluczyk uległ uszkodzeniu bo na przykład spadł.

0
  • #10 02 Wrz 2018 19:28
    szeskey
    Poziom 6  

podożylismy nowy moduł CIM i do tego kluczyk sparowany z tym modułem ,oraz podmieniliśmy blokadę i nadal nic ,wiec już zaczyna brakować pomysłów

0
  • #11 02 Wrz 2018 19:29
    szymitsu21
    Moderator Samochody

szeskey napisał:
    podożylismy nowy moduł CIM i do tego kluczyk sparowany z tym modułem ,oraz podmieniliśmy blokadę i nadal nic ,wiec już zaczyna brakować pomysłów

Bo możliwe, że problem leży w samochodzie.
    Niech ktoś zrobi diagnostykę.

Na chwile obecną temat się wyczerpał.

0
  • #12 02 Wrz 2018 21:00
    seat21
    Poziom 25  

napisz skąd jesteś to może ktoś się zaoferuje z naprawą

0
  • #14 03 Wrz 2018 10:41
    seat21
    Poziom 25  

no przecież kolega wyżej też jest z Krakowa , także uderzaj do niego

0
  • #15 03 Wrz 2018 20:06
    szeskey
    Poziom 6  

taqk to wyglada ktoś sie orientuje .Co do kolegi z krakowa super pomysł ,ale auto mam uziemione w bodzanowie ,jesli jesteś w stanie podjechać i rozwiązać zagadkę płacę złotem

0
  • #17 03 Wrz 2018 21:20
    szeskey
    Poziom 6  

za wieliczką kawałek [/i]

Dodano po 30 [minuty]:

wiec jesli potrafisz odpalic mojego esesa to smiało

0
  Szukaj w 5mln produktów