Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWF1276GDW - hałasuje przy wirowaniu

radmad11 02 Wrz 2018 17:10 327 9
  • #1 02 Wrz 2018 17:10
    radmad11
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Posiadam 3 letnią pralkę EWF1276GDW, PNC: 91453073800.
    W piątek w trakcie prania pralka zaczęła głośniej pracować w trakcie wirowania. Obroty 1200/min. Przy normalnym praniu nie słychać było nic niepokojącego.
    W sobotę Żona wyprała jedną pralkę - tak samo.

Zdjąłem tylną klapę, żeby sprawdzić, czy gdzieś nie ma luzu - nic nie znalazłem.
    Włączyłem pralkę na krótkie pranie i z wyjątkiem głośniejszego hałasu (jednostajnego) nic się nie działo. Tylko nie mogłem umiejscowić za bardzo skąd się hałas bierze.
    Dzisiaj Żona włączyła pralkę i przy drugim praniu zaczęły się piski przy wirowaniu, a przy starcie i zakończeniu wirowania jakieś dodatkowe hałasy, stuki. Ale nie jakieś regularne.
    Zamieszczam film z dzisiaj z youtuba: www.youtube.com/watch?v=ey09rCDQbTo&feature=youtu.be
    Czy to uszkodzone łożysko czy przyczyna może być jeszcze inna?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

0 9
  • #2 02 Wrz 2018 18:28
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Witam.
    Jak najszybciej łożyska do wymiany bo hałas, który powodują wskazuje, że są wyesploatowane bardzo mocno. Jeśli kolega nie zareaguje w najbliższym czasie to może dojść do uszkodzenia krzyżaka bębna a wtedy będzie duży problem.
    Niestety zła informacja jest taka, że zbiornik jest zgrzewany i trzeba go rozcinać by dokonać naprawy: https://www.klinikaagd.pl/czesci-agd,bebny-i-zbiorniki-do-pralek,electrolux,ewf1276gdw/
    Jeśli kolega nie będzie w stanie dokonać takiej naprawy we własnym zakresie to proponuję skorzystać z usług podobnej firmy jak ta: http://wymianalozysk.pl
    Lub oddać pralkę do najbliższego serwisu sprzętu AGD.

1
  • #3 02 Wrz 2018 20:16
    radmad11
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź.

Dałem znajomemu posłuchać/pooglądać ten sam film. Nie zajmuje się AGD ale jest mechanikiem (samochody, rowery) i sugeruje, że to może być pasek napędowy, który się ślizga.
    Czy taka przyczyna jest prawdopodobna?

Pozdrawiam

0
  • #4 02 Wrz 2018 20:21
    Kenworth 18
    Poziom 32  

By się upewnić należy zdjąć tylną osłonę koła pasowego i ściągnąć pasek napędowy.
    Jeśli po zdemontowaniu paska i zakręceniu bębnem ręką usłyszy kolega głośny szum to niestety, ale w tym wypadku moja diagnoza będzie trafna.

1
  • #5 02 Wrz 2018 20:26
    radmad11
    Poziom 2  

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
    Jutro tak zrobię bo dzisiaj nieco późno i dam znać.
    Pozdrawiam

0
  • #6 02 Wrz 2018 20:34
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Niech kolega również zamieści film z tej czynności to upewnimy się w 100%.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 03 Wrz 2018 00:09
    mrice
    Specjalista AGD

Łożyska bębna uszkodzone.

radmad11 napisał:
    Dałem znajomemu posłuchać/pooglądać ten sam film. Nie zajmuje się AGD ale jest mechanikiem (samochody, rowery) i sugeruje, że to może być pasek napędowy, który się ślizga.
    Czy taka przyczyna jest prawdopodobna?

Nie.

0
  • #8 03 Wrz 2018 20:32
    radmad11
    Poziom 2  

Dobry wieczór

Tak jak kolega mrice sugerował - to nie pasek ale łożysko.
    Potwierdził to znajomy, który zajmuje się naprawą AGD.

Niestety kwota jaką zaproponował za naprawę to 400zł za robociznę + części.
    Zatem wyjdzie około 500.
    A i to nie gwarantował, że za pół roku się to nie popsuje znowu.

Zatem zdecydowałem, że póki pierze i wiruje na niskich obrotach tak, że pralka nie wędruje po łazience to niech tak zostanie.
    Jak zepsuje się ostatecznie to kupię nową.

Czy ktoś ma propozycję do taniej i dobrej pralki?
    Wiem, że dobrze i tanio wyklucza się. Coś z wymiennym łożyskiem, niepsującą się elektroniką do max 1500?

Czy może jednak opłaci naprawić się tę pralkę w tej kwocie?
    A może kwota za naprawę jest znacznie wygórowana?

Pozdrawiam

0
  • #9 03 Wrz 2018 20:43
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Może kolega potrafi trochę majsterkować i jest w stanie wyjąć zbiornik z pralki?
    W tym wypadku naprawa wraz z wysyłką zbiornika wyjdzie około 300 zł.
    Na naprawę zostanie udzielona 2 letnia gwarancja.
    Jeżeli kolega nie czuje się na siłach by podjąć wyzwanie to niestety albo dobić pralkę do końca a później zakupić nową albo oddać w ręce fachowca.

0