Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mastercook MF196AB, 1HV111C2 - piekarnik ma problem z temperaturą

leszek_k12 02 Wrz 2018 17:44 105 6
  • #1 02 Wrz 2018 17:44
    leszek_k12
    Poziom 8  

Witam.
    Od jakiegoś czasu mam problem z piekarnikiem Mastercook MF196AB, 901470013, mianowicie ustawiam temperaturę na pokrętle na 180°C, a piekarnik chwilę grzeje, a następnie się wyłącza. Jednak za jakiś czas dalej grzeje i tak cały czas… Czy problem jest w termostacie czy w jakimś czujniku temperatury?
    Proszę o pomoc.

0 6
  • #3 02 Wrz 2018 18:15
    leszek_k12
    Poziom 8  

Przestaje grzać, wyłącza się lampka, ale zegar działa i działa wentylator tak jak kiedyś po wyłączeniu się schładzał czy coś takiego...

0
  • Pomocny post
    #4 02 Wrz 2018 18:28
    malyjasiu
    Poziom 17  

Tam jest termostat tradycyjny. Zdejmij wierzchnią pokrywę piekarnika, i jak się wyłączy, sprawdź, czy to termostat wyłączył. Nie wiem, jaki masz przyrządy pomiarowe, ale termostat słychać jak się załącza. Pokręcisz na trochę większą temperaturę, powinien kliknąć i zacząć grzać. Można by go było (po wyłączeniu piekarnika) zewrzeć, i zobaczyć czy piekarnik zacznie grzać. Ale to trzeba zrobić ostrożnie, jest tam napięcie sieciowe. Bardzo ostrożnie! A jak już będzie zdjęta górna pokrywa, to zaobserwuj, czy po rozgrzaniu piekarnika włącza się górny wentylator. Bo jak nie, to na bank jego wina.

0
  • #5 02 Wrz 2018 18:34
    leszek_k12
    Poziom 8  

Jak ostatnio coś się piekło i się wyłączył piekarnik i kręciłem pokrętłem temperatury to klikało, ale piekarnik się nie włączył. Dopiero po jakimś czasie się włączył... Czy jest tam jakiś czujnik temperatury czy coś?

0
  • Pomocny post
    #6 02 Wrz 2018 18:44
    malyjasiu
    Poziom 17  

Mastercook MF196AB, 1HV111C2 - piekarnik ma problem z temperaturą
    Klikało, ale nie wiadomo czy włączało, chociaż jak słychać, to powinno włączyć. Po pierwsze, wentylator u góry. Po drugie, jak się wyłączy, to szybko odłączyć od sieci, i sprawdzić termostat jednopunktowy (taki bezpieczeństwa. Można też próbować zewrzeć, ale ostrożnie. Powinien on mieć przejście (zwarty). Jeżeli nie, to za wysoka temperatura w środki, lub zużył się. Wygląda ten termostat tak jak na foto. Akurat nie serwisuję Mastercooka, więc nie wiem, ale taki termostat jest jeden na górze obudowy, a drugi może być na tylnej ścianie piekarnika. Oczywiście pod blachami zewnętrznymi.

0
  • #7 06 Wrz 2018 20:24
    leszek_k12
    Poziom 8  

Rozebrałem i posprawdzałem... obstawiłem główny termostat i zamówiłem. Dzisiaj poskładałem i wszystko działa jak trzeba. Przy pomocy forum zdiagnozowałem usterkę i wymieniłem uszkodzony termostat.
    Dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu...

0