Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch Silent Plus SPS53E08EU - działa tylko program płukanie

02 Wrz 2018 18:43 585 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.

Mam problem ze zmywarką Bosch Silent Plus. Jest to zmywarka 5-cio programowa z wyświetlaczem elektronicznym. Problem polega na tym, że działa tylko najkrótszy program czyli płukanie. Program startuje, wykonuje robotę, kończy i wyłącza zmywarkę. Natomiast każdy inny program myjący startuje, robi płukanie (czy mycie wstępne), trwa to ok 10 min i po tym czasie jakby się zawiesza. Wyświetlacz elektroniczny miga (raz), zmywarka próbuje wystartować (słychać dźwięki podobne do rozruchu pompy) i nic. Stoi i nie pracuje dalej. Tak się dzieje na każdym programie myjącym. Sprawdziłem pompy i są sprawne, Płaszcz wodny nie jest zabrudzony ani zatkany. Czy ktoś pomoże? Co to może być za usterka?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Ja bym zaczął od elementu grzejnego. Tam jest grzałka przepływowa. Trzeba ją sprawdzić, ale starannie. Najpierw wzrokowo, czy jest ciągłość elementu oporowego, a jeżeli nie będzie widocznych zmian to miernikiem.
  • Poziom 2  
    A czy jest możliwe uszkodzenie modułu sterującego? Sprawdziłem go wzrokowo, nie było tam żadnych śladów przepalenia obwodu lub innych okopceń.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    W kolejności do sprawdzenia zawór spustu z komory, pompa myjąca, grzałka, moduł.

creasy641 napisał:
    A czy jest możliwe uszkodzenie modułu sterującego? Sprawdziłem go wzrokowo, nie było tam żadnych śladów przepalenia obwodu lub innych okopceń.

Jak najbardziej jest taka możliwość, ale zostawia się ją na koniec.