Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka migomat Magnum MIG 210 easy Synergia czy warto kupic

kilerr0 02 Sep 2018 21:39 30153 23
    kilerr0
    Level 7  
    Spawarka migomat Magnum MIG 210 easy Synergia 200A
    Parametry techniczne - Spawarki MIG/MAG

Maks. prąd spawania [A]: 200
    Zakres prądu spawania [A]: MIG/MAG - 50-200 A , MMA 10 ÷ 160 A , TIG Lift 10 ÷ 200 A
    Prąd [A] / cykl pracy [%]: 200 / 60
    Zabezpieczenie [A]: 20
    Pobór mocy: 6,4
    Zasilanie [V]: 230
    Stopień ochrony: IP21S
    Napięcie biegu jałowego [V]: 51 V
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Magister_123
    Level 36  
    A do czego będziesz używał spawarki?
    Mam dwa magnumy (mma i mig/mag z mma). Żadnych problemów. Co prawda spawam tylko dorywczo na potrzeby swoje i znajomych. Ale sprzęt naprawdę bardzo dobry.
    kilerr0
    Level 7  
    Czym się różni ta spawarka od tego samego modelu tylko bez easy
    mariusz999
    Level 18  
    Model który jest opisany w tamtym wątku posiada dodatkowo możliwość regulowania indukcyjności obwodu spawania, co jest bardzo przydatne przy spawaniu w pozycjach wymuszonych.
    Korekcja napięcia spawania również się przydaje (nie zawsze to co jest w programie ujęte jest dla nas odpowiednie). W skrócie możemy delikatnie podnieść lub obniżyć wartość tego napięcia by zmniejszyć ilość odprysków czy poprawić wtopienie.
    Kolejną różnicą jest program do lutospawania (przydatna funkcja w pracach związanych z blacharką samochodową).
    Cena też jest wyższa co za tym idzie.
    Jak wspomniałem skontaktuj się z autorem tamtego tematu i zapytaj o opinie.
    Jedna i druga spawarka do prac w domu i montażowych się nadadzą. Do ciężkich prac spawalniczych niestety nie ta klasa urządzeń.
    kenubi
    Level 12  
    mariusz999 wrote:
    Wszystko zależy do jakich prac chcesz używać tej spawarki. W tym temacie masz trochę opisane ci i jak z tym urządzeniem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3446070.html
    Kolega @dawidxcom kupił ten model więc możesz podpytać jak się sprawuje ta spawarka.

Chciałem chyba coś tu naprostować, owszem, w przytoczonym wątku zaczęło się głównie od magnum 210 synergia,
    ale - co i ja sam początkowo przeoczyłem:
    29 marca 2018: "Zamawiam ten zestaw a drut do luto spawu .." i tu link do allegro do MAGNUM 210 Synergia (bez EASY - waga 12,8 kg)
    4 kwietnia 2018 - "Zakupiłem dzisiaj migomat jest macalister msmw200a, i drut 0,6mm"
    Zanim ktoś się naczyta dalej o innej spawarce - myśląc że to MIG 210 Synergia.
    stolek27
    Level 11  
    Zastanawiająca jest różnica w wadze spawarki Magnum 210 Synergia Easy (czarny panel) i Magnum 210 Synergia (jasny panel). Pierwsza waży 10 kg a druga 12.8 kg. Pytanie teraz skąd aż taka różnica w wadze obu spawarek skoro gabaryt jest ten sam i parametry spawania też takie same, na czym można aż tyle zaoszczędzić tej wagi? Easy kosztuje około 1200 a synergia z jasnym panelem około 1550 co też jest zastanawiające. Czy na forum jest ktoś kto ma 210 synergia easy i mógłby się wypowiedzieć co ten sprzęt jest warty? Bo wydaje się fajny i cena też jest niezła.
    kenubi
    Level 12  
    Jak dopisałem się w "tamtym" wątku - kupiłem Magnum 210 synergia easy. Nie mam odpowiedniej wagi, mam tylko kuchenną do 4kg . Raczej nie rozkręcę sprzętu na gwarancji przed pierwszym uruchomieniem, ale pogdybać nad nim mogę.
    [edit] Na razie nie uruchomiłem spawarki i nie mam pojęcia kiedy znajdę na to okazję/czas, chęci to jedno a życie drugie. Spawałem tylko trochę zbrojenia średnią transformatorówką, śp. Tata był m.in. certyfikowanym spawaczem i spawał nią nawet całkiem cienkie blachy np. naprawa nogi deski do prasowania, na dosyć przypadkowych elektrodach. Doświadczenia dużego nie mam, nie wykorzystałem tego w odpowiednim czasie, także nie wypowiem się co do magnum 210 fachowo.
    stolek27
    Level 11  
    No ale jak się sprawuje ta spawarka? Jak z jakością wykonania? Co jest super a co mogło by być w niej lepsze?
    maroo501
    Level 1  
    Ja mam mig 210easy i jestem z niej zadowolony w domowym warsztacie zdaje egzamin, tylko jak dla mnie ustawienia synergiczne dają za małe napięcie i ja osobiście spawam na Manualu.
    dawidxcom
    Level 12  
    Witam co do tego zamętu to macalister msmw200a to nie to samo co magnum 210 synergia miałem kupić Magnuma ale trafiłem w tym samym dniu tego maca w dobrej cenie.
    Paqś
    Level 2  
    Witam. Mam pytanie do kolegi maroo. Jak sprawuje się na dzień dzisiejszy ten mig 210synergia easy? Zastanawiam się nad kupnem w celu naprawy blacharskiej samochodu. Jedyne co mnie martwi to minimalny prąd spawania - 50A. Czy próbowałeś tym pospawać cienką blachę? A może ktoś jeszcze zakupił tą spawarkę w w tym samym celu? Z góry dzięki za odpowiedź.
    dawidxcom
    Level 12  
    poczytaj trochę o blacharce samochodowej bo tam często się lutospawa
    Paqś
    Level 2  
    Trochę czytałem. Gdybym nie miał żadnej wiedzy, nie planowałbym kupna spawarki. Tylko, że ja chciałem wymienić progi a w miejscach zgrzewów chyba pasowałoby normalnie spawać punktowo, co wiązałoby się ze zmianą drutu (dodatkowe koszty i kłopot z przekladką drutu). Jeśli jest inaczej to mnie popraw. Poza tym interesuje mnie jak się ten sprzęt sprawuje po trochę dłuższym czasie.
    ap16
    Level 9  
    Witam, zastanawiam się nad zakupem 210 synergia easy do blacharki samochodowej i też nurtuje mnie prąd min 50A. Czy ktoś spawał tym cienkie blachy?
    sarman

Level 11  
    ja zamówiłem magnuma 208 synergia właśnie m.in. do blacharki, ale też do aluminium
    w tym przedziale cenowym nic lepszego podobno się nie znadzie
    ap16
    Level 9  
    Ja tez kupiłem wczoraj 208 alu synergia i jestem na razie zadowolony
    donelbaron
    Level 15  
    ja potrzebuje pospawac kątowniki 2mm do ceowników 6mm, która lepsza 210 easy czy bez easy czy 208 ?
    rasel_1
    Level 9  
    Powiem tak. Zakupiłem ostatnio Magnum Mig 210 Synergia easy i powiem wam, że co niektórzy brednie opowiadają.
    W tej spawarce jest możliwość regulacji indukcyjności, wprowadzania korekt napięcia w ustawieniach synergicznych, a nawet tryb całkowicie manualny. Więc nie wiem co różni tą spawarkę od tej bez dopisku "easy".
    Zrobiłem kilka spawów tą spawarką i zarówno metodą migmag jak i mma spawa się bardzo dobrze. Uważam, że za tą cenę to sprzęt jest warty uwagi. Ja jak na razie polecam z czystym sumieniem.
    Baca1988
    Level 4  
    Witam ,odgrzebie trochę temat ,przymierzam się do zakupu spawarki magnum
    Stoję przed wyborem między synergia 210 easy a 208 synergia
    Do prac przydomowych ,coś z czasem przy aucie i dla.totalnie amatora który nie miał styczności z migiem tylko MMA
    Jakie są + i - tych urządzeń i które bardziej przemawia do Was
    czarny8322
    Level 10  
    208 ma pełną synergię z możliwością wyboru grubości materiału, natomiast 210 nie. Za to wg mnie wyswietlacz/panel lcd jest mniej czytelny i mniej dostępny(w 208) niż analogowe przełączniki i zwykłe 8segmentowe wyświetlacze(w 210).

Jest jeszcze 210h - panel jeszcze fajniejszy ponieważ jest dodatkowy potencjometr dzięki czemu mozna szybciej wprowadzać zmiany, ale na minus jest zmiana minus/plus która jest w obudowie a nie na zewnątrz.

Swoją drogą którą spawarkę wybrałeś? Napiszesz jakie masz wrażenia?
    markonix
    Level 10  
    Cześć , ja skusiłem się na 210 h , dotychczas spawałem tylko zwykłym inwerterem mma , pomalutku próbuję się jak najwięcej dowiedzieć o niej i o ustawieniach , instrukcja strasznie skąpa , ale praktyka pokaże niebawem czy nie będę miał problemy czy pójdzie jednak gładko.

czarny Twoje spostrzeżenie odnośnie zmiany biegunowości w środku - prawdopodobnie chodzi tylko o drut samoosłonowy .
    rawka11
    Level 14  
    Też dopiero co kupiłem Magnum 210 H.
    "markonix" jakie wrażenia ze spawania tą spawarką?
    krychast
    Level 20  
    Podwójne się pod temat.Jak ustawić w manuału prąd spawania w migmag bo mogę ustawić tylko napięcie i posuw drutu.Nie wiem jaki jest przelicznik napięcie/prad