Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZMW 426 WES - Jak pozbyć się piany?

charmantin 02 Wrz 2018 22:54 180 13
  • #1 02 Wrz 2018 22:54
    charmantin
    Poziom 4  

Dzień dobry.

Otóż zmywarka ma 4 etapy w czasie cyklu( mycie wstępne, mycie główne, płukanie, suszenie).
    Po zakończeniu każdego z nich wypuszcza wodę i pobiera nową (nie dotyczy suszenia oczywiście). Mój problem polega na tym, że po myciu głównym wypuszcza wodę ale zostawia mnóstwo piany(z tabletki) Co za tym idzie woda do płukania miesza się z pozostawioną pianą.
    Czy jest na to jakiś sposób? Inny detergent? Z tego co zauważyłem wszystkie się pienią. Może używać tylko połowę tabletki?

0 13
  • #2 03 Wrz 2018 17:53
    Borutka
    Poziom 24  

Może daj zdjęcie jak ta piana wygląda?
    Czy ktoś wcześniej nalał płynu do mycia naczyń?

0
  • #3 03 Wrz 2018 18:41
    mrice
    Specjalista AGD

charmantin napisał:
    Czy jest na to jakiś sposób?

Stosowanie dłuższych programów mycia niż 30-45 minut.
    Porządne mycie naczyń to program na min. 1:30h

0
  • #4 05 Wrz 2018 16:17
    charmantin
    Poziom 4  

Przepraszam, że nie odpowiadałem ale przestałem tu zaglądać. Program jest ustawiony na prawie 3 godziny. Nikt nigdy nie wlewał żadnego płynu do mycia naczyń. Po prostu detergent się pieni (one wszystkie się pienią). Po zakończeniu cyklu, już po suszeniu żadnej piany nie ma. Tylko po myciu głównym zostaje.

0
  • #5 05 Wrz 2018 16:30
    Borutka
    Poziom 24  

Może szukasz dziury w całym? Do skutecznego spłukania detergentu z naczyń służy nabłyszczacz.

0
  • #6 05 Wrz 2018 17:06
    charmantin
    Poziom 4  

Nie wiem , może szukam. Ale wydaję mi się, że woda do płukania powinna być czysta a tu już na starcie jest "zabrudzona" detergentem.

Wiedziałem, że nabłyszczacz pomaga w suszeniu ale w płukaniu?

0
  • #7 05 Wrz 2018 17:17
    Borutka
    Poziom 24  

charmantin napisał:

Wiedziałem, że nabłyszczacz pomaga w suszeniu ale w płukaniu?

No to wypłucz bez nabłyszczacza i obejrzyj szklanki :wink:
    W płukaniu i suszeniu pomaga z tego samego powodu - zmniejsza napięcie powierzchniowe wody.

0
  • #8 05 Wrz 2018 17:48
    charmantin
    Poziom 4  

Ok. Ciekawi mnie jak jest w innych zmywarkach . Może nikt nie otwiera i nie zwraca na to uwagi? A może taki urok mojej.

0
  • #9 05 Wrz 2018 18:18
    mrice
    Specjalista AGD

Jeśli efekt finalny mycia jest wporządku, tj naczynia ładne, czyste, bez zabrudzeń czy zacieków to daj sobie i zmywarce spokój. Żeby pierwsze płukanie odbyło się w elegancko czystej wodzie to zmywarka musiała by kilka razy wode przepuścić.

0
  • #10 05 Wrz 2018 18:29
    charmantin
    Poziom 4  

Ok. Powiem Wam, że zacieki są tylko na szklankach(większość szklanek ma wgłębienie na spodzie). Woda tam często zostaje i później zostaje biały osad.

0
  • #11 05 Wrz 2018 18:39
    mrice
    Specjalista AGD

Tak też ma być, normalna rzecz, żaden chinczyk tam ze szmatką nie biega. Zebrana woda w wgłębieniach nie odparuje w trakcie suszenia.

0
  • #12 05 Wrz 2018 19:21
    Borutka
    Poziom 24  

charmantin napisał:
    później zostaje biały osad.

Powinna być czysta woda, która nie zostawia żadnych osadów. Ustawienie soli i nabłyszczacza jest właściwe? I lepiej nie zmywać na ECO.

0
  • #13 05 Wrz 2018 19:25
    charmantin
    Poziom 4  

No właśnie nie jest czysta. Ten osad smakuje jak detergent(lizałem 8-) )
    Dlaczego nie zmywać na ECO? To jest standardowy program w tej zmywarce.

0
  • #14 05 Wrz 2018 19:44
    Borutka
    Poziom 24  

charmantin napisał:

Dlaczego nie zmywać na ECO? To jest standardowy program w tej zmywarce.

Ponieważ jest to zmywanie w niskiej temperaturze, minimalną ilością wody i minimalnym zużyciem energii na suszenie. To wszystko nie sprzyja dobremu efektowi końcowemu.

0