Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux F88080IM - zwarcie i błąd i30 po serwisie drzwi

Carty 03 Wrz 2018 00:24 147 0
  • #1 03 Wrz 2018 00:24
    Carty
    Poziom 1  

Witam forumowiczów,

Mam następujący problem związany z błędem i30. Przeglądałem forum i czytałem, że generalnie ten błąd związany jest z jakimś potencjalnym wyciekiem. U mnie jednak dochodzą jeszcze dodatkowe tematy, które być może są z tym związane.

Po kolei:
    Wykonywany był u mnie serwis drzwi zmywarki w związku z nie zawsze działającymi przyciskami na panelu sterującym (prawy i lewy). Po rozbiórce drzwi przez serwisanta okazało się, że częściowo wyłamane są plastikowe popychacze w obudowach elektroniki sterującej. Same obudowy są podobno nie do dostania, a obudowy z elektroniką to koszt prawie 1000 zł, więc zapadła decyzja, że póki co musi zostać jak jest.

Niestety podczas składania drzwi coś poszło nie tak - klamka otwierająca się zablokowała i drzwi zmywarki nie szło otworzyć. Serwisant najpierw próbował otworzyć drzwi na siłę, ale się poddał. Pojawił się ponownie po kilku dniach i udało mu się już je otworzyć grzebiąc przy klamce.
    Aby to naprawić kolejny raz rozkręcał i skręcał drzwi.

Dwa dni po tej akcji pojawił się problem jak w tytule - na długim programie po ok. godzinie pracy gdzieś w zmywarce musiało nastąpić zwarcie i wyłączyło bezpiecznik różnicowoprądowy na mieszkaniu. Każda próba włączenia zmywarki powodowała wywalenie bezpiecznika. Zostawiłem ją na kilka godzin otwartą z wodą w środku i ponownie włączyłem - wypompowało wodę i pojawia się błąd i30.
    Nie ma żadnych wycieków pod zmywarką ani na wężu.

Stąd moje pytanie - czy jest możliwe, że po akcji z drzwiami pojawiła się w nich nieszczelność i zalało po prostu elektronikę, która w nich jest?

0 0