Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brzydki zapach - jak usunac

viayner 03 Wrz 2018 08:34 795 29
  • #1 03 Wrz 2018 08:34
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    kolezanka zawiesila mi w samochodzie ma pare dni "drzewko zapachowe", teraz w samochodzie potwornie smierdzi czy ma ktos sprawdzony sposob jak sie tego pozbyc? Niestety nie mam dostepu do generatora ozonu.
    Pozdrawiam

0 29
  • #2 03 Wrz 2018 10:07
    brofran
    Poziom 37  

Popsikaj jakimś sprayem , lub perfumem o zapachu który lubisz. :D

0
  • #3 03 Wrz 2018 10:11
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    to nie rozwiazuje problemu bo nie chece wprowadzc "nowego smrodu sztucznych perfum" a pozbyc sie tego co mam, dodatkowo "nowa perfuma" zamaskuje (byc moze) stary zapach lub moze dolozy swoje i efekt bedzie gorszy niz jest.
    Pozdrawiam

0
  • #4 03 Wrz 2018 10:15
    Rezystor240
    Poziom 35  

@viayner

Zostaw auto z otwartymi drzwiami, jeśli nie to choć szyby pootwieraj.
    Zostaw go na dwa trzy dni i smród ucieknie.

0
  • #5 03 Wrz 2018 10:49
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    to juz przerabialem, stal otwarty dzien i noc, mylem roznymi srodkami nawet typu chlorowego, miejsce na kokpicie do ktorego toto dotykalo poprostu cuchnie, nadal jest wyczuwalny smrod tego "polepszacza powietrza".
    Pozdrawiam

0
  • #6 03 Wrz 2018 11:11
    mariuszp19
    Poziom 32  

Tylko ozonowanie. Ozon nie maskuje tylko neutralizuje wszelkie zapachy (te złe jak i te dobre). Ozonator powinien być na wyposażeniu każdej stacji, która zajmuje się serwisem klimatyzacji.

0
  • #7 03 Wrz 2018 11:14
    tomek122
    Poziom 21  

Nie wiem jak to się sprawdz w samochodzie ale do lodówki moja druga połówka, wklada kawę rozsypaną na talerzuku. No i faktycznie zapachy z lodówki znikają. Mówiła też że zamiast kawy można użyć przekrojonej cytryny.

0
  • #8 03 Wrz 2018 11:22
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    wlasnie to cwicze, nie jestem fanem zapachu kawy ale to lepsze od tej waniliny.
    Pozdrawiam

0
  • #9 03 Wrz 2018 11:55
    andrzej20001
    Poziom 43  

wpisz neutralizator zapachów , np, merida . eko to skrzynka jabłek w bagażnik,kawa.

0
  • #10 03 Wrz 2018 13:06
    Alfred_92
    Poziom 32  

Przejedź kilkanaście km z otwartymi tylnymi oknami to zapach zniknie sam :)

0
  • #11 03 Wrz 2018 13:45
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    przejechalem >50km, od juz 3 dni mam otwarte ciagle okna i nic to nie zmienia, po umyciu jest lepeiej ale nadal smierdzi. W sumie budowa zwiazkow "zapachowych" na tym polega aby zostawaly jak najdluzej i w nawet malej ilosci sa odczuwalne. Jedyny sposob to je utlenic.
    Pozdrawiam

0
  • #13 05 Wrz 2018 09:44
    pitool
    Poziom 30  

Z bardziej inwazyjnych metod to na chlodniach,kierowcy po przewozie ryby sypia na blaszke troche kawy i ja podpalaja. Dziala.

0
  • #14 05 Wrz 2018 11:10
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    ostatecznie szukam ozonatora jedyny skuteczny sposob to to utlenic,
    testowalem kawe - pomylka kawa doklada "wlasny wklad" i jest gozej, jablka co prawda w calosci tez nie wiele zmieniaja, moze za malo cierpiwy jestem ale smrod waniliny nie pozwala mi na uzywanie samochodu.
    Pozdrawiam

0
  • #15 05 Wrz 2018 11:56
    eurotips
    Poziom 35  

To niemożliwe żeby opary z drzewka zapachowego tyle czasu utrzymywały zapach.
    Pojemnik z płynem zapachowym to i owszem ale tylko po wylaniu całego na powierzchnię z której trudno odparowuje. No chyba że masz taki węch jak pies...

0
  • #17 06 Wrz 2018 08:22
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    wczoraj dalem 2 cykle 30/30min ozonowania i bardzo lekko byla nadal wyczuwalna, dodatkowe 2 cykle i jest cudownie.
    Moj problem polega na tym ze jestem chemikiem/biochemikiem i mam baardzo czule powonienie zwlaszcza na sztuczne wytwory, dlatego czuje to nawet w bardzo malych ilosciach, a jest to dla mnie baardzo nieprzyjemny smrod.
    Dziekuje i pozdrawiam

1
  • #18 06 Wrz 2018 08:28
    eurotips
    Poziom 35  

Zabieg będziesz musiał powtórzyć,
    przed ozonowaniem dobrze postawić auto na pełnym słońcu aby się nagrzało,
    uwolni się więcej lotnych substancji na skutek wzmożonego odparowania,
    wtedy efekt świeżości utrzymuje się dłużej.

0
  • #19 06 Wrz 2018 08:46
    viayner
    Poziom 34  

Witam
    Dziękuję za dodatkowe informacje, co prawda o pełne słonce to u mnie teraz dość trudno ale może się uda.
    Pozdrawiam

0
  • #21 06 Wrz 2018 20:06
    elel
    Poziom 16  

viayner napisał:
    Witam,
    wczoraj dalem 2 cykle 30/30min ozonowania i bardzo lekko byla nadal wyczuwalna, dodatkowe 2 cykle i jest cudownie.

Tak z ciekawości jakiej wydajności masz ten ozonator? Kupiłbyś porządny to pół dnia nie musiałbyś się bawić. Jakimś wydajniejszym typu 7g/h lub lepszym to już nawet klimatyzację dasz radę ogarnąć lub pokój w mieszkaniu jeśli zajdzie taka potrzeba, a przy Twoim nosie warto kupić lepszy. Aby ozonowanie było skuteczne to musi być odpowiednie stężenie ozonu, przy pseudo ozonatorach nie da się uzyskać odpowiedniego stężenia nawet w samochodzie bo ozon szybko się rozkłada.

0
  • #22 07 Wrz 2018 08:13
    viayner
    Poziom 34  

Witam
    mam wypożyczony Alice2 o wydajności 5-7g/h O3. To jest chyba polski produkt :)
    Pozdrawiam

0
  • #23 09 Wrz 2018 22:07
    Bandziorex
    Poziom 3  

Moze zlec wypranie tapicerki. Genralnie nieprzyjemny zapach swietnie usuwa zimne powietrze, moze warto sie w chlodniesza noc przejechac autem szybciej z otwartymi szybami (tylko uwaga na przeciagi, czapka i szalik konieczna).

0
  • #24 09 Wrz 2018 22:23
    mariuszkam
    Poziom 14  

eurotips napisał:

Niestety, ale ozon w wyższych temperaturach, nie bardzo działa...więc Twój pomysł mija się z celem. Najlepsze efekty ozonowania, otrzymuje się w niskich temperaturach. Ozon działa skuteczniej !

0
  • #25 10 Wrz 2018 10:01
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    Moze odrobina wyjasnienia do "Niestety, ale ozon w wyższych temperaturach, nie bardzo działa...więc Twój pomysł mija się z celem. Najlepsze efekty ozonowania, otrzymuje się w niskich temperaturach. Ozon działa skuteczniej !"
    Ozon jest nietrwala alotropowa odmiana tlenu i szybko rozpada sie wydzielajac tlen atomowy (to on jest czynnikiem aktywnym) i tlen czasteczkowy. Tlen atomowy jest rowniez nietrwaly i albo z czyms reaguje albo rekombinuje do tlenu czasteczkowego. Szybkosc tej reakcji jest aktywowana temperaturowo wiec w wyzszych temperaturach czas zycia ozonu/tlenu atomowego jest silnie ograniczony co wplywa na czas i skutecznosc jego reakcji.
    Wracajac do mojego problemu, glowny problem to czesc kokpitu to ktorej dotykalo toto przez dwa tygodnie, po 2 cyklach ozonowania nadal to czuje, siedzi w porach plastiku, kolejny cykl poprzedzony niestety uzyciem cifa aby usunac cienka warstwe plastiku i dzialanie czynnika silnie utleniajacego w postaci komercyjnego "chloru" dal akceptowalne wyniki, da sie wejsc do samochodu.
    Wietrzenie - od tygodnia jezdze z otwartymi oknami przy +10C.
    Pozdrawiam

0
  • #26 10 Wrz 2018 18:23
    eurotips
    Poziom 35  

mariuszkam napisał:
    eurotips napisał:

Niestety, ale ozon w wyższych temperaturach, nie bardzo działa...więc Twój pomysł mija się z celem. Najlepsze efekty ozonowania, otrzymuje się w niskich temperaturach. Ozon działa skuteczniej !

Nie zrozumieliście mnie.
    Chodzi o jak największe odparowanie tego czegoś przed samym ozonowaniem,
    po nagrzaniu wentylujemy to na maksa, to nie tylko schłodzi nam wnętrze ale i mechanicznie usunie większość zapachów, dopiero po tym ozonujemy ale już w normalnej temperaturze.
    W tym konkretnym przypadku zlecane jest miejscowe i długotrwałe podgrzewanie tego miejsca kontaktu chemii na desce, np ciepłym powietrzem, bo chodzi o to aby po ozonowaniu ta substancja już nie parowała bo to niweczy efekty ozonowania.

0
  • #27 10 Wrz 2018 19:34
    kakibara
    Poziom 28  

Ponawiam propozycje nie wymuszam- wez miskę przekroj jabłka i postaw z tyłu i jezdzij z nimi daj im sobie zgnic, niech będą brązowe.
    Dwa myślałem,że ozonowanie poradzilo sobie z zapachem a tu piszesz że trzesz deskę cifem- tu zaproponuje ci środek (polecam) ze sklepu zoologicznego - ma lepsze stężenie, do usowania zapachów czworonogów - czyli piesek wrócił z dworu po deszczyku i smierdzi lub po uzytkowaniu mieszkania kilku letniego jest specyficzny zapach - ten płyn go po kilku myciach np. Podlogi usowa go, ja mylem nim wszystko ściany futryny meble kafelki etc.
    Proszek kerchera do tapicerek 80zl auto pachnie świeżością przez kilka tygodni - przynajmniej ja go czuję.
    Przez 20 lat wozilem auta o większą ich cześć trzeba było wyprać - 1. Zawsze idzie pierwszy proszek kerchera. Po psach jablko do zgnicia.
    I ostatnio po wlascicielach czworonogów płyn ktory zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie.

0
  • #28 11 Wrz 2018 09:11
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    dziekuje przetestuje,
    Pozdrawiam

0
  • #29 15 Wrz 2018 15:39
    B_B_Nation
    Poziom 10  

viayner, z ciekaowści, jakiego Ty odświeżacza powietrza używasz w samochodzie?
    :)

0
  • #30 15 Wrz 2018 19:30
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    zadnego, nie toleruje sztucznych zapachow,
    Pozdrawiam

0