Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPS NEO 7m - zapis ustawień nie działa.

Jarosław J 03 Wrz 2018 10:14 114 0
  • #1 03 Wrz 2018 10:14
    Jarosław J
    Poziom 14  

Hej!
    Mam moduł GPS neo 7m na płytce GY-GPSU3 z pamięcią eeprom i2c "24c32" (Moduł na pewno oryginalny - nie pokazuje głupot na starcie jak to robią podróbki)
    Podczas podłączania modułu do zasilania, dioda przy pamięci eeprom na ułamek sekundy zapali się (wg mnie pobiera wówczas ustawienia)
    Następnie łączę poprzez konwerter RS232>USB ( w moim przypadku prolific ) z programem u-center, gdzie
    łączę się z układem i wprowadzam jakieś ustawienia. ( w tle ciągle odbieram dane ) Następnie SEND a następnie zakładka CFG i Save current configuration do i2c-eeprom.
    Podczas zapisu dioda sygnalizującaTX na konwerterze mrugnie, jednak dioda przy pamięci eeprom na module nie reaguje.
    Efektem tego jest że ŻADNE ustawienia jakby nie są wysyłane do modułu.
    Nawet po wysłaniu ustawienia poprzez SEND moduł nie reaguje na zmianę (np częstotliwości odczytu) .

Ustawienia prędkości standardowe 9600.
    Sprawdziłem zasilanie modułu - jest wzorcowe 5,1V

Sprawdziłem także na każdej z prędkości baudrate co program wysyła do modułu kiedy naciskam SEND, w każdym z przypadków wychodzą na terminalu krzaki. Czytałem jednak, że protokół komunikacyjny UBX jakim porozumiewa się u_center z Neo 7m nie wyświetla się prawidłowo w terminalu RS232.

Podpowiedzcie zatem gdzie szukać problemu? Miał ktoś kiedyś podobny przypadek? Zna ktoś dobrze ten moduł?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów