Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PWA 610 - Zepsuty programator. ręcznie kręcę pokrętłem

Agarad 03 Wrz 2018 10:31 177 5
  • #1 03 Wrz 2018 10:31
    Agarad
    Poziom 2  

Pralkę mamy od 16 - 17 lat. Do tej pory nic jej nie było oprócz rdzy. Ostatnio muszę ręcznie kręcić pokrętłem, by przeszedł cykl prania. Inaczej nie chce - czyli warczy, pierze zawzięcie, ale przesuwać się nie chce.
    Czy jest szansa, że ja - laik kompletny a na dodatek kobieta - byłabym w stanie sama coś takiego wymienić? Czy się opłaca, a jeśli tak to jak to zrobić?
    Pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 03 Wrz 2018 12:18
    Kenworth 18
    Poziom 34  

Witam.
    Jeśli czuje się Pani na siłach to może Pani wymontować programator, ale przed tą czynnością zalecam wykonanie dobrej jakości zdjęć by przy montażu nie popełnić błędu.
    Szczególnie chodzi tutaj o to by nie pomylić podłączenia przewodów do programatora.
    https://north.pl/karta/programator-do-pralki-polar-pwa-610,ATK-E5-CLM5-HHN.html
    Na silnik, który jest widoczny na zdjęciu należy podać z sieci 230V i go sprawdzić bo możliwe, że on jest przyczyną usterki.
    Jeżeli będzie pracował to nie pozostanie Pani nic innego jak zakup sprawnego programatora.
    Na znanym portalu aukcyjnym A... jest takowy w bardzo przystępnej cenie.

0
  • Pomocny post
    #3 03 Wrz 2018 15:14
    Gobro
    Poziom 28  

Uszkodzony jest silniczek programatora i jego trzeba wymienić kupując używany programator.

0
  • #4 03 Wrz 2018 17:35
    Agarad
    Poziom 2  

Wielkie dzięki za pomoc i szybkie odpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #5 03 Wrz 2018 19:30
    g107r
    Poziom 34  

Jeszcze musi :?: może być, oprócz tego napędzającego programator silniczka, jakaś zapadka blokująca programator w czasie podgrzewania wody. U mnie z obserwacji, gałka programatora nie kręci się w trakcie grzania wody. Skończy się grzanie, program idzie dalej.
    Raz się coś w nim zacięło i w ogóle nie można było pokręcić :( ale z pomocą śrubokręta udało się odblokować programator :)
    W każdym razie, nie masz kogoś "manualnego", kto mógłby sprawdzić to co napisali koledzy ? Przed kupnem programatorów/silniczków ?
    Albo coś jak tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7261883#7261883 - chociaż osobiście nie wiem co blokuje ta blokada, to chyba może się zaciąć blokując napęd programatora ?
    Moja pralka też ma ze 20 lat, a programator i silniczek działają, oprócz tego jednostkowego zdarzenia.

0
  • #6 04 Wrz 2018 09:12
    Agarad
    Poziom 2  

Dziękuję Wam za pomoc.

0