Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik termiczny w układzie chłodzenia 12v

03 Wrz 2018 13:44 396 5
  • Poziom 6  
    Witam. Posiadam Renault Clio ii 1.9D tzw. hybryda. Czyli wymieniona pompa wtryskowa na prostą w budowie bez elektroniki. I mam problem z wentylatorem chłodnicy, bo nie działa, gdyż pompa wtryskowa oryginalna sterowała nim.

Chciałbym zamontować taki włącznik termiczny, żeby przy w zakresie temperatur pomiędzy 70-100 stopni załączał się wentylator. Dodam, że temperaturę silnika normalnie pokazuje na zegarach.

Czy moglibyście mi doradzić jaki wybrać i narysować jakiś schemat gdzie go wtedy wpiąć?

Chyba, że można wentylator podpiąć bezpośrednio pod czujnik temperatury płynu ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 6  
    No chciałbym, ale ECU tym steruje, a mam wymienioną pompę wtryskową na "zwykłą" i dlatego go nie uruchamia jak się mocno zagrzeje...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Mam na myśli abyś ten czujnik co podałem gdzieś do obiegu płynu i podłączył i wtedy zasilanie do wentylatora możesz na przekaźniku zrobić. Jedź do mechanika to ci to za parę grosz zrobi na odpowiednich przekrojach przewodu itd.
  • Poziom 6  
    No mam taki czujnik zamontowany, ale on daje sygnał do ECU. Czyli jak go odłączę i podłączę z wentylatorem to powinno działać? :)
  • Poziom 39  
    Masz zamontowany czujnik, to sygnał z niego trzeba przez przekaźnik podać na wentylator.