Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL65070R - Nie pobiera wody - nie pobiera wody - kontynuacja naprawy

03 Wrz 2018 13:53 1119 1
 • Poziom 7  
  Zmywarka Electrolux ESL65070R - nie pobiera wody po uruchomieniu.

  Witam, wiem że temat już był opisywany ale chciałem zebrać wszystko w jedną całość. Zmywarka Electrolux ESL65070R po uruchomieniu dowolnego programu po kilku minutach (2-3) "buczenia" wywala błąd migania czerwonej diody i sygnału dźwiękowego. Po otwarciu zmywarka jest całkowicie sucha. Wąż dopływu wody - aquastop nie "rusza się" (normalnie się trząsł jak pobierał wodę).

  Dzień 1: Zamówiłem nowy Aqua-stop
  Dzień 3: wymieniłem Aqua-stop (kupiłem i zwrócę bo można do 14 dni) i dale się nie "rusza", napięcie na kostce która podpina zasilanie do aquastop (elektrozawór) to 20-30 mV. Wody dalej brak....
  Dni kolejne...może turbina - pompa myjąca zmywarki...czy to zły trop na brak wody?

  Proszę o pomoc...
 • Poziom 7  
  Witam, niestety zanurkowałem w różne strony Internetu gdyż na forum średnio szła pomoc :) choć dostałem trop na elektronikę...
  Triak elektrozaworu który opisany jest tutaj: Link. Okazał się być dobry, moją uwagę zwróciło niskie napięcie na kostce która łączy płytkę główną z kabelkiem zasilania elektrozaworu. Wyczyściłem oczywiście wszystkie elementy mechaniczne zmywarki (rurki, misę itp.) i nic.

  Wyczyściłem płytkę główną od wszelkich nalotów, każdą ścieżkę itp. pożądany odgłos "cyyyk" na lektrozaworku i woda pięknie poleciała do zmywarki.

  Pozdrawiam.