Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Polar CZ3402 - Temeratura w cześci chłodzącej 9 stopni

mychsia 04 Wrz 2018 08:51 72 4
  • #1 04 Wrz 2018 08:51
    mychsia
    Poziom 3  

Witam, na wynajmowanym mieszkaniu mam lodówkę Polar CZ3402. Mam problem z ustawieniem temeratury w części chłodzącej, cały czas pali mi się czerwona dioda oraz na wyświetlaczy pojawia się 9. Wciskając klawisze pojawia się mrugajaca 1, po czym ponownie wraca do 9. Z częscią mrożącą nie mam problemu.
    Czy ktoś mi podpowie co mam zrobić

0 4
  • #2 04 Wrz 2018 09:29
    Chupacabra
    Poziom 28  

Miałem taką chłodziarkę też dwuagregatową, tylko starszy model i ten sam problem w części chłodzącej. Problemem była spora nieszczelność w układzie. Zwróć uwagę na pracę agregatu chłodziarki, czy się w ogóle wyłącza, czy pracuje cały czas. Zmierz temperaturę wewnątrz termometrem.

0
  • #3 04 Wrz 2018 09:37
    mychsia
    Poziom 3  

Chupacabra napisał:
    Miałem taką chłodziarkę też dwuagregatową, tylko starszy model i ten sam problem w części chłodzącej. Problemem była spora nieszczelność w układzie. Zwróć uwagę na pracę agregatu chłodziarki, czy się w ogóle wyłącza, czy pracuje cały czas. Zmierz temperaturę wewnątrz termometrem.

Temperatura na pewno jest za wysoka, czuję to wyciagając produkty. Podczas próby zmniejszenia temperatury, byl moment kiedy spadała do 3, ale po chwili włączył się symbol literki E, według instrukcji uszkodzony czujnik. i ponownie 9. Dzisiaj w takim razie sprawdzę jeszcze temperaturę wewnątrz termometrem. A w takim razie jak naprawić tą nieszczelność ?

0
  • #4 04 Wrz 2018 10:39
    Chupacabra
    Poziom 28  

Musiałby obejrzeć majster od lodówek i stwierdzić faktycznie co ją boli. Jeśli to czujnik to jeszcze pół biedy a nieszczelność naprawa nieopłacalna. Jeszcze zależy gdzie ta nieszczelność. U mnie była gdzieś pod pianką na tylnej ściance. Napełnił układ za 150 zł na moje życzenie i po dwóch tygodniach to samo. Lodówka na złom.

0
  • #5 11 Wrz 2018 08:00
    mychsia
    Poziom 3  

zdecydowałam sie kupic nowa lodowke, po rozmowie z włascicielem mieszkania, okzało sie ze ta lodowka ma chyba z 40 lat nie bede kombinowac z naprawami, dziekuje za pomoc

0