Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny LTE i modemu w Play Przemyśl

04 Wrz 2018 11:48 453 20
  • Poziom 8  
    Witam
    Bardzo proszę o pomoc w doborze anteny zewnętrznej i modemu LTE dla sieci PLAY w Przemyślu. Mieszkam w okolicy kopca tatarskiego - osiedle domków. Chyba jedyną stacją nadawczą LTE1800 Play jest stacja (26006) ID: PRZ4450
    Żurawica, ul. Jagiellonów 141
    GPS: 49,821389,22,788889
    około 6km w linii prostej odemnie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Czy taka antena jest coś warta przy moim zastosowaniu?
    https://allegro.pl/antena-dual-lte-30dbi-huawei-zte-e5573-b315-10m-i7195313438.html
  • Poziom 8  
    @klamot Niewiele w tym Twoim poście jest...
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ty podaj swoja lokalizację a nie BTS-a. W pobliżu są BTS-y Play ale tet pokaże z którego korzystasz i na jakom paśmie LTE. Po nich dobór sprzętu i anteny, oczywiście nie takiej jak z tego linka bo to są elektrośmieci. Test na telefonie LTE w domu i na zewnątrz, na nim aplikacja Network Cell info i pokazujesz zakladkę DANE z eCI, eNB , pasmem lTE i parametrami sygnału, do tego speedtesty. Jaki budżet, antena to koszt około 200 zł. Router stacjonarny LTE od 150 zł, LTE-a około 300 zł.
  • Poziom 8  
    @matek451 Podałem, okolice kopca tatarskiego. Róg Tatarskiej i Skalnej. Budżet do 9521zł. Chcę mieć super sygnał LTE w sieci PLAY. Help me pls.

Dodano po 2 [minuty]:

Test na telefonie zrobię jutro, ale sygnał LTE tam jest baaaaardzo słabiutki, można nawet założyć ze bez anteny jest zerowy chociaż pseudomapa zasięgu PLAY pokazuje że jest tam pokrycie LTE...
    Kluczowe jest pytanie czy działa BTS Play przy Przemysława 33. Ogólnie w tej części Przemyśla z zasięgiem i nie tylko Play jest kiepsko. Play ma pozwolenia ale są niezweryfikowane, zapewne działają ale nie wszystkie. trzeba będzie samemu posprawdzać w terenie z telefonem. Dlaczego akurat Play?
  • Poziom 8  
    @matek451 PLAY bo mam wszystkie telefony w PLAY w abonamencie a zmiany umowy mogę dokonać dopiero w połowie 2019r :( Dlatego muszę na razie zostać przy PLAYu i dobrać sprzęt działający na tym operatorze.

Dodano po 2 [minuty]:

@matek451 Gdzie Ty tam widzisz BTSa na przemysłowej?
    Pozwolenie Play na Przemysława 33. W Play masz dodatkową kartę internetową do tych głosowych, są takie w ich ofertach dla indywidualnych lub Firm( na nich 100/200GB a potem lejek 1Mb/s)?
  • Poziom 8  
    @matek451 Tak dokładnie. Mam dwie karty do telefonów i dodatkową kartę internetową 100GB...

Dodano po 55 [sekundy]:

A jakiego operatora proponujesz w tym rejonie?
    Jeśli ci starcza 100GB to korzystaj. Tak jak pisałem w tej części Przemyśla operatorzy nie maja rozwiniętej sieci LTE. Sprawdziłbym Orange i T-Mobile, mają wspólne LTE1800 na Przemysława 33, Orange ma tam tez swoje LTE2600, możliwe że i T-Mobile. Testy tak jak Play.
  • Poziom 8  
    @matek451 Pomiary na zewnątrz budynku
    Dobór anteny LTE i modemu w Play PrzemyślDobór anteny LTE i modemu w Play PrzemyślDobór anteny LTE i modemu w Play PrzemyślDobór anteny LTE i modemu w Play PrzemyślDobór anteny LTE i modemu w Play Przemyśl

Dodano po 56 [sekundy]:

@matek451 Pomiary wewnątrz budynku
    Dobór anteny LTE i modemu w Play PrzemyślDobór anteny LTE i modemu w Play PrzemyślDobór anteny LTE i modemu w Play PrzemyślDobór anteny LTE i modemu w Play PrzemyślDobór anteny LTE i modemu w Play Przemyśl
    Na zewnątrz LTE1800 ze słabym sygnałem , trudno powiedzieć który to BTS Play. Sygnał kiepski, SINR słabiutki. Na zewnątrz ten sam BTS na LTE2100 lub LTE1800. Trzeba w terenie zweryfikować samemu po eNB który to. Najbliższe pozwolenia to Przemysława 33,Katedralna 1 i Dworskiego 23.
  • Poziom 8  
    @matek451 to ten BTS
    Dobór anteny LTE i modemu w Play Przemyśl
    Ty mi nie pokazuj tej mapki tylko sam zweryfikuj pod nim i pod pobliskimi, ta mapa w NCI pokazuje w większości wypadków bzdury.
  • Poziom 8  
    Po co mam mierzyć sygnał pod BTSami?
    Pod BTSem sygnał jest na poziomie -60DBm
    Ty masz sprawdzić pod BTS-ami ECI, eNB BTS-a. Na btsearch.pl te z Play są niezweryfikowane. NCI pokazuje te dane, a parametry sygnału jesli będą OK to znaczy ze BTS w poblizu którego robisz test działa. Po czym porównujesz z tym eNB, ECI z domu i juz wiesz z ktorego korzystasz.
  • Poziom 8  
    Nie będę nic sprawdzał pod BTSami. Zamontowałem tą "śmieciową" jak ty to nazwałeś antenę tą z pierwszego posta + router. Antena skierowana na BTS ten z mapki. Śmiga jak złoto. Transfer około 45Mb/s
    Dzięki za super porady.
    Śmigałoby gdybyś osiągał 145Mb/s. Na jakim routerze, paśmie masz to 45Mb/s iw jakiej porze dnia. Na jaki kierunek ustawiłeś ten wynalazek, no i po co kupowałeś te dwie rurki kanalizacyjne fi50 udające antenę ?
  • Poziom 8  
    "Rurki" wzmocniły sygnał z poziomu -103dBm do poziomu -82dBm, router e5186s-22a, speedtest robiony wieczorem ok 20stej w sobotę 44,8Mb/s. Dziś rano przed 7 było 68Mb/s.
    E5186 zarządza się za pomocą http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8gfl16n/E5186_Toolbox_latest_v0.9.zip/file w tym programie wybiera się pasma i agregacje, pokaże tez CID BTS-a oraz parametry sygnału. Armaty głownie przenoszą pobór sygnału na zewnątrz ale na nich i tak nie osiąga się maksymalnych prędkości. Polscy operatorzy korzystają z polaryzacji x-cross a nie z helikalnej. Kołowa jest na tych rurach kanalizacyjnych owiniętych taśmą CU. Sprawdź po kolei wszystkie pasma LTE2600,LTE2100, LTE1800 i LTE800 oraz agregacje LTe2600+1800, LTE2600+800 i LTE1800+800. Wybierz optymalne.
  • Poziom 8  
    @matek451 Oki posprawdzam. Dzięki za pomoc.