Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet mobilny Orange (domowy)

topi_t 04 Sep 2018 12:31 519 13
 • #1
  topi_t
  Level 9  
  Witam,
  Mieszkam w miejscowości Bieszkowice, 84-206, ul. Wolności. Posiadam od 2 lat internet domowy Orange (router ZTE MF283+ LTE). Działa raz lepiej raz gorzej. Za chwilę kończy mi się umowa. Prowadzę też działalność więc proponują mi LTE dla firm biurowy. I teraz pytanie - czy jest opcja, żeby w tej lokalizacji zwiększyć prędkość? Czy wybrać innego operatora? Oczywiście mogę wymienić sprzęt na inny. Uprzejmie proszę o poradę :)
 • #2
  pietia86
  Level 25  
  Najprościej będzie "zapisać się" na jakiś test. Nie wiem czy Orange ma coś takiego ale pamiętam że kiedyś testowałem mobilny internet od Cyfrowego Polsatu. Po okresie przypuścmy 2 tygodni możesz oddać zestaw i zapłacić za zużyte dane.
 • #3
  topi_t
  Level 9  
  może źle ująłem mój problem. Generalnie wolałbym zostać z orange i nie chce się przenościć do innej sieci. Bardziej mnie interesuje czy mogę coś zmienić w kwestii sprzętu lub ustawień, żeby net był szybszy.
 • #4
  pietia86
  Level 25  
  Może powiedz jaką masz zwykle prędkość a jaką byś chciał osiągnąć
 • #5
  matek451
  Network and Internet specialist
  Wybór sprzętu w Orange słabiutki. Trzeba kupić coś samemu do abonamentu biurowy za 50.99 zł/m-c za 999GB. Robiłeś jakieś testy Orange LTE na tym MF283+, jakie parametry sygnału LTE, z którego BTS-a Networks korzystasz, jakie prędkości? Masz antenę zewnętrzną, jaką ? Lokalizacja jest trudna a antena konieczna.
 • #6
  topi_t
  Level 9  
  Anteny nie mam żadnej. Jeśli zakup innego routera i/lub anteny pomoże to oczywiście chętnie kupię. Obecnie ZTE MF283+ stoi w domu na piętrze. Jeśli chodzi o pomiary to korzystałem jedynie z Speedtest.
  Wczoraj wieczorem 3 testy (co około 5 minut)
  1. ping 18 pobieranie 6,38 przesyłanie 4,16
  2. ping 19 pobieranie 5,95 przesyłanie 3,93
  3. ping 19 pobieranie 11,76 przesyłanie 3,77

  "jakie parametry sygnału LTE, z którego BTS-a Networks korzystasz" - nie wiem jak to sprawdzić - proszę o poradę (posiadam windows 10 oraz tel z ios).
 • #7
  matek451
  Network and Internet specialist
  Skorzystaj z http://www.mediafire.com/file/tiw4mdq512hznhj...atch-v3_%2528for_zte_mf283%252B%2529.zip/file Programik pokazuje pasmo LTE, CID BTS-a i parametry sygnału LTE. Pokaż screena z MF283+ w domu i na zewnątrz, na każdym speedtest.Póki co wymiana routera zbędna. Zasięg LTE z BTS-a NetWorks NowyDwór Wejherowski na LTE800 Orange , do tego 3G na UMTS2100HSPA+DC i UMTS900HSPA+ Orange./ BTS NetWorks też w Zbychowie ale na nim potwierdzone 3G na UMTS2100 i UMTS900. Na tych BTS-ach działa też T-mobile. Ogólnie od początku powinieneś korzystać z anteny zewnętrznej, prędkości jak na te warunki i tak sa bardzo dobre. Zrób test z tym programem. Pozwoli dobrać antenę. router bez zmian bo póki co żaden operator nie ma tam agregacji pasm LTE-A.
 • #8
  topi_t
  Level 9  
  wyniki wczorajszych pomiarów są takie:
  1. w miejscu gdzie router stoi obecnie:
  Internet mobilny Orange (domowy)
  speed test: ping 17, pobieranie 9,37, przesyłanie 11,48

  2. w miejscu gdzie udało mi się ustawić router za oknem najwyżej bez wychodzenia na dach (ew antena będzie ok 2m wyżej):

  Internet mobilny Orange (domowy)

  speed test: ping 18, pibieranie 11,98, przesyłanie 7,24

  co ciekawe w tym samym miejscu zrobiłem pomiar aplikacją speedtest na Iphone 6s i wyniki były takie:
  Internet mobilny Orange (domowy)
  Internet mobilny Orange (domowy)
 • #9
  matek451
  Network and Internet specialist
  LTE800 z N. Dworu Wejherowskiego, niezłe parametry sygnału nawet w domu, dobre na zewnątrz. SINR wysoki więc trochę dziwne te prędkości. Na telefonie bardzo dobre ale nie wiadomo z jakiego BTS-a i na jakim paśmie. Ale BTS nie wygląda na przeciążony.
 • #10
  topi_t
  Level 9  
  Pojawił się za to drugi problem. Gdy router ustawiony jest w pomieszczeniu z najlepszymi parametrami - jego sygnał w zasadzie nie dociera do pokoju w którym jest najbardziej potrzebny :) Jak z tego wybrnąć? Jakiś repeater? Czy jednak zmienić całkowicie rouoter?
 • #11
  matek451
  Network and Internet specialist
  Ustawić tam gdzie jest to optymalne a do routera antena zewnętrzna LTE/3G. Problemy z zasięgiem WiFi w duzym domu rozwiązuje się dodatkowym AP podpiętym do routera LTE kablami po LAN, można też zastosować transmitery PLC.Żadnych repeaterów.
 • #12
  topi_t
  Level 9  
  ok, w takim razie jeszcze jeśli mogę prosić o konkretne sugestie odnośnie sprzętu to byłbym wdzięczny. Nie chcę kupić czegoś niewłaściwego. Szczególnie jeśli chodzi o antenę (ale odnośnie AP również).
 • #13
  topi_t
  Level 9  
  ponawiam prośbę o pomoc ws doboru sprzętu :)