Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naczepa/mercedes axor - Opona

04 Sep 2018 14:15 396 6
 • Level 1  
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Moderator of HydePark/Cars
 • Level 1  
 • Level 16  
  Opona nie nadaje się do użytku w takim stanie...
 • Level 10  
  Do odważnych świat należy :) jeżeli ciągasz ją po kraju a po jednym zdjęciu widzę że pewnie chodzi pod wywrotką lub ruchomą podłogą bo na
  4 miesięczną oponę to ma za bardzo wyszargany bieżnik po zewnątrz , zwłaszcza jak jest z pierwszej osi. Specyfika pracy i tych ładunków wymaga aby wjechać tam gdzie się tylko da - pewnie wiesz o czym mówię. Więc nie życzę złego ale może po nagrzaniu a jest dosyć ciepło wystrzelić w najmniej spodziewanym momencie i nadkole pójdzie się j...ać. A jak ciągasz naczepę axorem to śmiało ładujesz pod 26 ton - bo jest lekki, wiec opony mają co robić. Ja bym ją dał na zapas, dokupił jedną niż miałbym gdzieś w drodze się szarpać z kołem. I co do przedniej osi w naczepie - mam nadz że siodło wysokie lub normalne + fala, bo jak latasz na normalnym to pierwsze pójdą opony na pierwszej osi bo na nie jest największy nacisk na załadowanym. Oczywiście jeżeli się nie mylę że ciągasz jedną z w/w naczep.
 • Level 1  
 • Level 10  
  Zależy na kogo trafisz, jeden wyrwie dowód, drugi machnie ręka bo bieżnika sporo a trzeciemu przejdzie że stało się 2h temu ma załadunku lub rozładunku i muszę zjechać do domu :) bo mam taka z zapasu na przykład. Czasami warto zostać "szklarzem" i po prostu dobrze wstawić kit ;).