Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Konica Minolta Bizhub C220 - nie drukuje koloru żółtego

04 Wrz 2018 15:14 471 7
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam problem z urządzeniem Konica C220. Nie drukuje koloru żółtego. Podmieniałem płytę wysokiego napięcia, bęben, pas transferowy. Nie pomogło. Dodatkowym problemem jest wprowadzone hasło serwisowe. Wszystkie standardowe były sprawdzane. Będę wdzięczny za wszystkie pomysły co mogę można jeszcze zrobić.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Wywoływaczka ? Co do hasła to pozostaje tylko NVRAM lub ustawienie hasła do standardowego przez poprzedni serwis ( muszą to zrobić nieodpłatnie na żądanie właściciela sprzętu ! )

C.
  • Poziom 17  
    Wywoływaczkę też podmieniałem.
    Kopiarka z Niemiec i ciężko będzie znaleźć Serwis, który to wprowadził.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Sprawdź 5624 i 4 ostatnie cyfry numeru seryjnego.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Jeśli podmieniłeś bęben, pas transferowy, oraz płytę wysokiego napięcia, to pozostaje Ci tylko wymienić laser, lub jeśli nie masz go na podmiankę, podmienić miejscami silniczki krokowe w module lasera np z magenty na yellow i zobaczyć czy po złożeniu przestanie drukować magenta a zacznie drukować żółty. Proponowałbym jeszcze sprawdzić dokładnie czy są wszytkie sprężynki od wysokiego napięcia które stykają się z płytą HVT wysokiego napięcia. Jeśli założyłeś sprawny pas transferowy, wywoływaczkę oraz bęben no to nie ma już za dużo cudów
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    laser?? a jaki jak tam tylko jest jeden,naped bebna moze?
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Napęd bębna jest wspólny dla trzech kolorów. Czarny ma osobny napęd.

Jeśli dobrze pamiętam to lasery są cztery zamknięte w jednej kasecie. Wystarczy wyjąć zasilacz po lewej sotrnie i laser będzie na wierzchu. Jeszcze pod wywoływaczkami jest metalowy bolec do wyjęcia od przodu maszyny.

Na hasło najszybciej NVRAM Recovery lub podmiana nvram z dawcy lub ...
  • Poziom 17  
    Przyczyną był laser.

Dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 47 [sekundy]:

Wymiana lasera pomogła