Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault premium 270 dci - Różne spalanie

audikrystianwroc 04 Wrz 2018 15:58 228 4
  • #1 04 Wrz 2018 15:58
    audikrystianwroc
    Poziom 3  

Witam, zakładam nowy temat ponieważ mały odzew był w poprzednim.

A więc w dalszym ciągu temat tyczy się renault premium 270 dci i spalania, zauważyłem, że ten silnik pali ile mu się zachce danego dnia dzisiaj na 30l przejechałem 67km to już powoli staje się śmieszne 🤔 ladunki 5-8t cały czas nie wiem już co robić żadnych błędów nie pokazuje ma moc nie dymi dla przykladu podam wam wynik z wczoraj na 30l zrobilem 120 km gdzie tu logika? Tankuje na tej samejstacji codziennie, może ktoś słyszał o podobnych problemach?

0 4
  • #2 04 Wrz 2018 22:05
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Ja słyszałem. Zaje....i gościowi paliwo w nocy na parkingu a ten myślał, że auto mu pali 65l/100km.

0
  • #3 05 Wrz 2018 15:18
    audikrystianwroc
    Poziom 3  

Saron w tym przypadku to nie możliwe, parkuje na posesji zresztą codziennie rano jest tankowana przed pracą.

Dodano po 8 [godziny] 49 [minuty]:

Zdaje relacje z dzisiejszego dnia 30l wlane przejechane 110 km i dopiero rezerwa sie zapalila🤔w porównaniu do wczoraj sukces ale co powoduje takie różnice???

0
  • #4 05 Wrz 2018 17:07
    DjMapet
    Poziom 43  

Wcześniej tak się nie zdarzało, czy nie zwracałeś na to uwagi?
    Na spalanie ma wpływ wiele czynników, choćby temperatura otoczenia, warunki jazdy (teren/miasto/trasa), częstotliwość odpalania, masa ładunku, jakość paliwa czy w końcu styl jazdy.
    Np. mój kombi 1,5 dCi, średnio zimą palił 5,0 - 5,5 l/100km. Wiosną - wraz ze wzrostem temp - pali coraz mniej (4,5 - 4,8 l/100km) a od lipca aż do połowy sierpnia, spalanie spadło nawet do 3,6 l/100km! Od ok. dwóch tygodni (ochłodzenie), obserwuję już powolny wzrost spalania, dochodzący do 4,4 l/100km.
    Wiesz, jak miałeś na pokładzie 8 ton, kręciłeś się wokół komina i Ci się bardzo śpieszyło, to mógł spalić spoooro więcej, niż jak miałeś 5 ton i sobie lajtowo jechałeś autostradą. :-)
    Jak swego czasu jeździłem Magnumem, to były ładunki i trasy gdzie palił grubo ponad 50 l/100 a były i takie że poniżej 30 l.

Pozdrawiam.

0
  • #5 05 Wrz 2018 19:02
    audikrystianwroc
    Poziom 3  

Kolego dopiero co go kupiłem jeżdżę nim od miesiąca natomiast mam porównanie z moim poprzednim autem z 98r o takim samym dmc i mocy silnika gdzie spalanie było na poziomie 22/24l /100km generalnie moja robota jest tylko w koło komina stąd takie niskie przeloty dzienne, wiesz temperatura itp może mieć wpływ ale nie na taka rozbieżności w spalaniu, bo przy wlaniu 30l i przejachaniu 67km spalanie wychodzi 44l a wskazówka paliwa leci w dół jakby była dziura w baku, dziękuję bardzo za odpowiedź będę informował jak to jutro wyjdzie.
    Pozdrawiam

0