Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Audi A6 C5 2.4 V6 - Kontrolka od klocków hamulcowych

04 Wrz 2018 17:05 1314 8
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam auto jak w tytule, problem polega na tym, że świeci mi się kontrolka od klocków, byłem u mechanika, sprawdzał wszystkie przewody, są w porządku, klocki z tarczami wymieniłem jakieś 2 tyś km temu, także to odpada, mechanik powiedział mi że mógł paść moduł komfortu, nie jestem tego pewien dlatego wolę się upewnić tutaj, czy kontrolka na desce może się świecić od uszkodzenia modułu komfortu? Nie chce wydawać pieniędzy w błoto, ponieważ moduł bardziej mi pasuje do urządzeń elektrycznych w samochodzie, ale pewny nie jestem w 100%. Dlatego proszę o jakieś informacje, czy mogłaby być tego przyczyna?

Jeżeli zły dział, proszę o przeniesienie. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Czy kasowałeś błędy sterownika? Odepnij przewód od klocków i zobacz czy zgaśnie. Przód i tył ok?
  • Poziom 14  
    Okej, spróbuję i dam odpowiedź czy podziałało :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    barteksmrek napisał:
    Odepnij przewód od klocków i zobacz czy zgaśnie.

Do zgaszenia kontrolki mają być zwarte - obwód zamknięty
  • Poziom 28  
    Nie. Kontrolka zapala się jak sterownik wykryje przejście z przewodu do masy auta. Po prostu odepnij. Kawałek przewodu jest zatopiony na odpowiedniej głębokości w klocku. Jęśli dojdzie zurzycie do niego to przewód styka sie z tarcza czyli masa i uruchamia alrm. Rozpięcie wtyczek załatwi sprawę chyba że uszkodzona jest wiązka.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    barteksmrek napisał:
    Rozpięcie wtyczek załatwi sprawę

Nie, nie załatwi. Napisałem jak to jest realizowane.
    Zastanów się po co są dwa przewody.
  • Poziom 28  
    Zwiera je tarcza hamulcowa. Jeśli dwa to zwarte jeśli jeden to odpięte. Nie znam akurat tego auta a kolega nie napisał ile przewodów.
  • Poziom 23  
    Nie kupuj żadnego modułu. We wtyczce od czujnika prawego koła podaj masę na pin 2 i zobaczysz czy kontrolka zgaśnie.
  • Poziom 14  
    Witam, przepraszam, że tak późno odpisuję ale byłem za granicą nie miałem możliwości, problem rozwiązany, wszystkie przewody sprawdzone wszytko okej, po wymianie zbiorniczka płynu hamulcowego problem znikł, czujnik był padnięty i sygnalizowało brak płynu. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.