Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 2.4 V6 - Kontrolka od klocków hamulcowych

daamiaan94 04 Wrz 2018 17:05 168 7
  • #1 04 Wrz 2018 17:05
    daamiaan94
    Poziom 14  

Witam, posiadam auto jak w tytule, problem polega na tym, że świeci mi się kontrolka od klocków, byłem u mechanika, sprawdzał wszystkie przewody, są w porządku, klocki z tarczami wymieniłem jakieś 2 tyś km temu, także to odpada, mechanik powiedział mi że mógł paść moduł komfortu, nie jestem tego pewien dlatego wolę się upewnić tutaj, czy kontrolka na desce może się świecić od uszkodzenia modułu komfortu? Nie chce wydawać pieniędzy w błoto, ponieważ moduł bardziej mi pasuje do urządzeń elektrycznych w samochodzie, ale pewny nie jestem w 100%. Dlatego proszę o jakieś informacje, czy mogłaby być tego przyczyna?

Jeżeli zły dział, proszę o przeniesienie. Pozdrawiam.

0 7
  • #2 04 Wrz 2018 17:12
    barteksmrek
    Poziom 25  

Czy kasowałeś błędy sterownika? Odepnij przewód od klocków i zobacz czy zgaśnie. Przód i tył ok?

0
  • #4 04 Wrz 2018 17:44
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

barteksmrek napisał:
    Odepnij przewód od klocków i zobacz czy zgaśnie.

Do zgaszenia kontrolki mają być zwarte - obwód zamknięty

0
  • #5 04 Wrz 2018 17:47
    barteksmrek
    Poziom 25  

Nie. Kontrolka zapala się jak sterownik wykryje przejście z przewodu do masy auta. Po prostu odepnij. Kawałek przewodu jest zatopiony na odpowiedniej głębokości w klocku. Jęśli dojdzie zurzycie do niego to przewód styka sie z tarcza czyli masa i uruchamia alrm. Rozpięcie wtyczek załatwi sprawę chyba że uszkodzona jest wiązka.

0
  • #6 04 Wrz 2018 17:52
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

barteksmrek napisał:
    Rozpięcie wtyczek załatwi sprawę

Nie, nie załatwi. Napisałem jak to jest realizowane.
    Zastanów się po co są dwa przewody.

0
  • #7 04 Wrz 2018 17:57
    barteksmrek
    Poziom 25  

Zwiera je tarcza hamulcowa. Jeśli dwa to zwarte jeśli jeden to odpięte. Nie znam akurat tego auta a kolega nie napisał ile przewodów.

0
  • #8 06 Wrz 2018 15:12
    mario 77
    Poziom 22  

Nie kupuj żadnego modułu. We wtyczce od czujnika prawego koła podaj masę na pin 2 i zobaczysz czy kontrolka zgaśnie.

0