Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris MK2 Ładowanie

04 Wrz 2018 18:43 540 20
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problem z ładowaniem w Toyocie Yaris MK2. Mianowicie ładowanie jest lecz żarzy się kontrolka ładowania. Alternator jest na 100% sprawny, podmieniałem licznik i nic to nie zmienia. Ładowanie wynosi 14.4V. Jeżeli ktoś kiedyś spotkał się z podobną usterką to proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Rozbierany alternator. Uzwojenie sprawdzane pod względem zwarcia. Prostownik dobry i wymieniony regulator.
  • Moderator Samochody
    Kontrolka zachowuje się tak od razy po włączeniu zapłonu czy dopiero po uruchomieniu silnika?

Jak odłączysz kostkę z alternatora co się dzieje z kontrolką?
  • Poziom 11  
    Kontrolka zachowuje się tak po uruchomieniu silnika. Po odłączeniu złącz gaśnie. Dodatkowo mogę powiedzieć, że kiedy odpalam samochód i podaję w miejsce lampki dodatkowo kontrolkę 3W z masy to kontrolka gaśnie.
  • Moderator Samochody
    AEM.of.Car napisał:
    Rozbierany alternator. Uzwojenie sprawdzane pod względem zwarcia. Prostownik dobry i wymieniony regulator.
    Kolega tak na poważnie?
  • Poziom 11  
    Nie bardzo rozumiem o co koledze chodzi?
  • Moderator Samochody
    AEM.of.Car napisał:
    Kontrolka zachowuje się tak po uruchomieniu silnika. Po odłączeniu złącz gaśnie. Dodatkowo mogę powiedzieć, że kiedy odpalam samochód i podaję w miejsce lampki dodatkowo kontrolkę 3W z masy to kontrolka gaśnie.

Napraw alternator problem zniknie.
  • Poziom 11  
    Tylko chodzi o to, że kiedy sprawdzam alternator na stole to jest w porządku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Uruchomiłeś go na stole?
  • Poziom 11  
    Tak, Podałem dwa plusy i lampkę przez kontrolkę. Alternator na stole elegancko pracuje.
  • Poziom 11  
    Ma 4 piny w kostce: M, IG, L, RLO
  • Poziom 11  
    No dobrze. Wymienię jutro regulator i zobaczę co to da. Na razie dziękuję za pomoc.
  • Poziom 11  
    Spowoduje to spalenie regulatora?
  • Poziom 11  
    No dobrze. Będę na to uważał. Jutro podmienię ten regulator bez sprawdzania "na stole" i zobaczymy co to będzie z tego.
  • Poziom 11  
    Poszedł nowy regulator i nic to nie zmieniło. Kontrolka nadal się żarzy a ładowanie jest.
  • Poziom 11  
    Witam. Panowie sorki ,że wracam do tematu. Otóż mam podobny przypadek pacjent to yaris 2 1,0 b,ładowanie 14,4wolt ,kontrolka się pali alternator sprawdzony na stole jest ok,zaś na pinie nr 4 kostki c9 cały czas jest minus nawet po zdjęciu kostki. Gdzie szukać przyczyny,ma ktoś jaki pomysł